• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak uczą jeździć??
Jeżeli nie było możliwe zatrzymanie się przed sygnalizatorem (bo np. było bardzo ślisko i kierowca mimo iż jechał bardzo wolno nie mógł bezpiecznie zatrzymać się nie powodując niebezpiecznej sytuacji) kierowca ma prawo zatrzymać się za sygnalizatorem ale przed skrzyżowaniem.
To jedna z możliwych opcji, są też inne i wcale z tego co widać na filmie nie można przesądzać o błędach popełnionych lub nie przez kursanta.

Odpowiedz
Tak, jakoś na "L" trafiam na tym skrzyżowaniu (taki szczegół), nie wiem jak do tego doszło na tym EGZAMINIE.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=mbuOAO7pcl8[/youtube]

Odpowiedz
Wygląda dziwnie, ale bez bicia się przyznaję, że zamyślony raz czy dwa sam kawałek tam pojechałem lewą stroną traktując ten fragment jako jednokierunkowy.... to rozwidlenie jakoś tak dziwnie wygląda chyba, może ten znak przejścia dla pieszych w dziwnym miejscu przy wytartych pasach podświadomie rejestrowany kątem oka(?), no nie potrafię wytłumaczyć dlaczego. Nie kojarzę drugiego takiego miejsca, żebym sobie z kosmosu jednokierunkową wkręcał. Jadąc tam muszę się skupiać, żeby chcąc skręcić w lewo odruchowo do lewej krawędzi nie dojechać ;p
<!-- m --><a class="postlink" href="http://goo.gl/maps/sKHvT">http://goo.gl/maps/sKHvT</a><!-- m -->
[Obrazek: stetoskopylenkamaly2.jpg]

Odpowiedz
Niedawno "nagrała" mi się też L-ka ..
Nawiązując do tytułu wątku - źle uczą..
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=KruQ78PC2DU&feature=youtu.be[/youtube]

Odpowiedz
nauka jazdy niewątpliwie źle pojechała.....ale odrobina wyrozumiałości z Twojej strony i wyminęlibyście się bezstresowo
0 pkt Big Grin

Odpowiedz
mcmac napisał(a):odrobina wyrozumiałości z Twojej strony i wyminęlibyście się bezstresowo
Uhmmm, masz sporo racji.. ale po co ?? Kursantka będzie wtedy przeświadczona o swoim geniuszu, instruktor jeszcze bardziej a tak to kilka uwag może zasieje w ich głowach minimum refleksji i na zajęciach teoretycznych zagłębią się w problem, rozbiorą sytuację na czynniki pierwsze, dojdą do prawidłowych wniosków..
Nie wrzucam filmu abyś mnie pouczał - widziałbym raczej bezstronną dyskusję na temat wątku ..
Jeśli zacząłeś o "wyrozumiałości" , "dobrej woli", "kulturze" pisać to czemu czepiasz się mnie, jadącego prawidłowo, swoim pasem ruchu a nie czepiasz się sposobu jazdy pojazdu, który ma zapisane w PoRD "ustąpienie" ?? Do tego L-ki co ma uczyć wzorowych postaw ??

Odpowiedz
Skąd wiesz że instruktor specjalnie nie reagował by po tym manewrze wytłumaczyć jej błąd? U mnie na nauce jazdy stosowali takie rozwiązanie, po tym jak zrobiłem błąd albo w trakcie jazdy się tłumaczyłem albo zjeźdżaliśmy na bok i nie były to krzyki tylko profesionalna rozmowa. To instruktor uczy jeździć i on dobiera strategię w jaki sposòb, a nie my. A tabliczka z L na dachu "coś" oznacza, według mnie oznacza zwiększ czujność a spodziewaj się najdziwniejszego manewru. I dodam jeszcze że takie metody jak mni uczyli spisują się w praktyce - zdałem za pierwszym podejściem.

Odpowiedz
okoniowaty napisał(a):stosowali takie rozwiązanie, po tym jak zrobiłem błąd albo w trakcie jazdy się tłumaczyłem
Na pewno wiesz co piszesz ?? Chyba nie - instruktor czekał aż walniesz czołowo w TIRa ?? A potem rozgryzaliście problem w czasie dalszej jazdy ?? wyluzuj trochę, bo miałem cie za mądrzejszego..
Instruktor na filmie już w momencie wjazdu L-ki w prawo z głównej drogi powinien zareagować, bo kursantka wjechała wręcz pasem do jazdy w przeciwnym kierunku.. Widzisz to ?? Gdybyśmy sie tam spotkali to też miałbym się zmieścić między L-ką a krawężnikiem ?? Tak sugeruje mcmac i tak też próbował mnie ten instruktor przekonać do zjechania bo on jedzie !! Nie wiem czy jest przepis zezwalający L-ce na nie stosowanie się do przepisów, możesz tu go wrzucić.. Zawsze czegoś nowego się człowiek nauczy..
marek35 napisał(a):szkoły mają nie uczyć pod egzamin ?

Szkoły maja uczyć zarówno "pod egzamin" jak i przepisów i zasad obowiązujących na drogach aby potem kierowca nie jeździł pod prąd i wiedział co zrobić na dowolnym skrzyżowaniu..
marek35 napisał(a):to wiaże się oczywiście z kasą.
Skoro to taka "kasa" to czemu nie jesteś instruktorem?? Hejtować każdy burak potrafi..
marek35 napisał(a):przeciez to oczywiste
.. że pierwszy post pisze się w dziale przywitań na forum..

Odpowiedz
Eragon napisał(a):Na pewno wiesz co piszesz ?? Chyba nie - instruktor czekał aż walniesz czołowo w TIRa ?? A potem rozgryzaliście problem w czasie dalszej jazdy ?? wyluzuj trochę, bo miałem cie za mądrzejszego..

Nie wyluzuję, a na filmie nie widać TIRa prędkości są nie wielkie, a trochę wyrozumiałości wystarczy, i odnoszę się do sytuacji na filmie, a instruktor obserwuje drogę oraz zachowanie kursanta i widzi czy jest realne zagrożenie i odpowiednio reaguje. Myślę że warto w ramach nauki młodego adepta trzeba było wjechać w tą "L" a co tam niech ma za swoje Smile

Odpowiedz
okoniowaty napisał(a):odnoszę się do sytuacji na filmie
Nieprawda, sugerujesz zachowania niezgodne z ogólnie obowiązującymi zasadami..
okoniowaty napisał(a):na filmie nie widać TIRa
Bo TIR jest nawiązaniem do twojej nauki w szkole jazdy - "chu..owej" nauki moim zdaniem.. Instruktor twój i ten z filmu powinni się wspiąć na wyższy poziom, a nie uczyć wymuszania pierwszeństwa.. Bo chyba to widać na filmie ??
okoniowaty napisał(a):Nie wyluzuję
To ci w końcu żyłka pęknie i będziesz jeździł na wózku a nie śmigał fordem.. :yahoo:

Odpowiedz
To może Ty powinieneś zostać instruktorem a może i policjantem skoro lubisz i chcesz pouczać innych. Ja na filmie nie widzę sytuacji kolizyjnej a tym bardziej narażającej życie lub zdrowie uczestnika ruchu. Reasumując sytuacja w sam raz na naukę pewnych zachowań przyszłych kierowców. Takie jest moje zdanie koniec i .

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości