• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najnowszy Vico-Marcus 4 Ultra HDR 2560x1080 Test
co do jakosci nagrywania DOD LS460W i Marcus 4 ciezko stwierdzic ktora lepsza,

mocne strony Marcus 4 nad DOD LS460W to:
+ zastosowane kondensatory - powinny zapenic bezproblemowe dzialanie na lata (dluzej niz DOD)
+ jakosc wykonania
+ latwa instalacja filtra CPL
+ pelne wsparcie kart SDXC (128GB) na exFAT
+ w duzych temp. optyka nie wykazuje utraty ostrosci

inne? niby wieksza rozdzielczosc ale HDR dziala tylko na 1080p wiec nie do konca to jest przewaga, Marcus 4 osiaga WDR programowo...DOD osiaga WDR sprzetowo - prawdopodobnie uzywa matrycy z serii IMX222 (100dB) wygladem bardzo przypomina...

mocne strony DOD LS460W:
+ przede wszystkim sprzetowy WDR (w 99% jestem pewny, ze tak jest) bardziej wydajniejszy niz programowy.
+ wyswietlacz
+ i....hmmmmmmm

i wyglada na to ze nic po za tym....

bo optyka w duzych temp traci ostrosc, bateria w kamerze to pomylka (albo oszczednosc?)...

ciezko podjac decyzje....lada dzien zamowie Marcus 4 bo mnie to juz tez denerwuje :anyproblem:

porownanie DOD LS460W z G90 (sprzetowo kamera identyczna do Marcus 4 uzywa tego samego CPU i sensora oraz HDR/WDR)

[Obrazek: out.php?i=852390_1.jpg]

[Obrazek: out.php?i=852391_2.jpg]

[Obrazek: out.php?i=852393_4.jpg]

[Obrazek: out.php?i=852392_3.jpg]
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]

Odpowiedz
s3kawek napisał(a):Właśnie nie wiem. Jeden i drugi ma irytujące wady ale też zachęcające zalety i jestem na etapie wyboru.
Kamerysamochodowe24, ile sekund od włączenia zasilania kamera zaczyna nagrywac?
I drugie pytanie, czy jakość wyświetlacza jest taka sama jak w marcusie 3?

Marcus 4 uruchomienie od chwili włączenia zapłonu zajmuje ok 14sek (LS430W ok 8sek).
Wyświetlacz LCD podobny do M3.

osa501 napisał(a):Mam tak samo też nie wiem co wybrać Sad
W LS460W + jest to, że ma PL menu i można obrócić obraz o 180 stopni. Można szybko przełożyć kamerkę do innego auta obrócić ekran, zasilanie podłączyć od dołu nie wyłamuje się przewód.

Polskie menu będzie, trzeba tylko wysłać do Vicovation przetłumaczony plik xml z polskim tłumaczeniem, myślę ze w tym tyg się tym zajmę.
Marcus 4 ma funkcję Image Inverse( odwrócony obraz) oraz Image Mirror (odbicie lustrzane)

speedek napisał(a):Kamerysamochodowe24 jest szansa na film przy udziale Marcusa 4 z zamontowanym filtrem CPL, ale nie w dzień tylko na nagranie nocne?

Nagram dzisiaj w nocy z filtrem CPL ale wydaje mi się że filtr raczej służy do dziennych nagrań w słoneczne dni.

Odpowiedz
Polskie menu będzie, trzeba tylko wysłać do Vicovation przetłumaczony plik xml z polskim tłumaczeniem, myślę ze w tym tyg się tym zajmę.
Marcus 4 ma funkcję Image Inverse( odwrócony obraz) oraz Image Mirror (odbicie lustrzane)

To fajnie.
Jest możliwość zakupu na raty lub przez raty allegro (oczywiście ze wspomnianym rabatem Smile )?

Odpowiedz
porownanie DOD LS460W z G90 (sprzetowo kamera identyczna do Marcus 4 uzywa tego samego CPU i sensora oraz HDR/WDR)

Z LS460w zdecydowanie lepiej. Coś widać. hmmm

Odpowiedz
osa501, widać no tak, ale co za problem ustawić w odtwarzaczu filmów większą jasność/gammę?

I tak zapytam się, która kamera - DOD vs Marcus, daje bardziej realny po nagraniu - zbliżony do rzeczywistości obraz (pod względem jasności i kolorów?)?
...bo wydaje mi się że jednak Marcus 4, ale nie jestem pewien...

Odpowiedz
jamesb napisał(a):osa501, widać no tak, ale co za problem ustawić w odtwarzaczu filmów większą jasność/gammę?

I tak zapytam się, która kamera - DOD vs Marcus, daje bardziej realny po nagraniu - zbliżony do rzeczywistości obraz (pod względem jasności i kolorów?)?
...bo wydaje mi się że jednak Marcus 4, ale nie jestem pewien...

Jasne, że nie problem, ale jak coś kupuję to chcę aby było to dobre bez dodatkowego kombinowania.
Po rozjaśnieniu programowo (nie znam się, tak mi się wydaje) stracisz pewne szczegóły, niebo będzie np. jedną wielką białą plamą.

Odpowiedz
Patrząc na zdjęcia zamieszczone przez pizdys to ja wybrałbym G90.
Ładniej oddaje rzeczywistość. Widać co się dzieje na niebie np.
W DOD wszystko jest prześwietlone i nie wygląda to jak dla mnie za ciekawie.
Pewnie, takie lekkie zboczenie fotografa amatora, ale winieta w DOD że hej, zapewne filtr założony ;-)

Odpowiedz
speedek napisał(a):Patrząc na zdjęcia zamieszczone przez pizdys to ja wybrałbym G90.
Ładniej oddaje rzeczywistość. Widać co się dzieje na niebie np.
W DOD wszystko jest prześwietlone i nie wygląda to jak dla mnie za ciekawie.
Pewnie, takie lekkie zboczenie fotografa amatora, ale winieta w DOD że hej, zapewne filtr założony ;-)

Tak jak kolego piszesz w Marcusie lepiej wygląda film kręcony za dnia, w DOD prześwietlony (mało naturalny). Zdjęcia nocne lepsze w DOD. I co ja mam wybrać Smile Został mi ostatni tydzień na podjęcie decyzji, a ja ciągle jestem niezdecydowany :/

Odpowiedz
osa501 napisał(a):Został mi ostatni tydzień na podjęcie decyzji, a ja ciągle jestem niezdecydowany :/

Ja już jestem bardzo bliski decyzji, szalka już się przechyliła na jedną ze stron Big GrinD

Edit: Ja też dawno nie grałem, ale mam sentyment do tej gry.

Odpowiedz
starym poganskim zwyczajem wyliczanka moze sie okazac skuteczna...
...ene due rike fake torba borba ósme smake :wink:

ps: @speedek - oh jak ja dawno w StarCrafta nie pykalem :wink: gl hf gg
Zadbajmy o forum - nie róbmy śmietnika, bo potem z porządkami rożnie to bywa

Odpowiedz
speedek napisał(a):
osa501 napisał(a):Został mi ostatni tydzień na podjęcie decyzji, a ja ciągle jestem niezdecydowany :/

Ja już jestem bardzo bliski decyzji, szalka już się przechyliła na jedną ze stron Big GrinD

Obstawiam, że Marcus 4.
Ja się skłaniam coraz bardziej ku Marcusowi.

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 3 gości