• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najnowszy Vico-Marcus 4 Ultra HDR 2560x1080 Test
Najnowszy model tajwańskiej firmy Vicovation Vico Marcus 4, połączenie A7 + OmniVision OV4689.
Klasa Premium
Premiera kilka dni temu (lipiec 2014r)
Cena 749zł

2560x1080 @ 30fps (21:9 Movie Mode)
2304x1296 @ 30fps (Extreme HD 1296p)
HDR 1920x1080 @ 30fps (1080p HDR @30fps)
1920x1080 @ 30fps (1080p@30fps)
1280x720 @ 60fps
1280x720@ 30fps

[Obrazek: marcus4_autowrzuta_1.jpg]
[Obrazek: marcus4_autowrzuta_2.jpg]
[Obrazek: marcus4_autowrzuta_3.jpg]
[Obrazek: marcus4_1.jpg]
[Obrazek: marcus4_5.jpg]

Nagralem dwa filmiki dla porównania dałem DOD LS430W i Marcus 4.
Parametry:
Marcus 4 - 2560x1080 @30fps (21:9 Movie mode), reszta ustawienia automatyczne
DOD LS430W - 1920x1080 @30fps reszta ustawienia automatyczne

Jakość dzienna Marcus 4 jest rewelacyjna.
Vicovation poszło po rozum do głowy i zamiast AR0330 zastosowali OV4689. Pózniej postaram się wrzucić nocne nagrania, poniżej linki do pobrania nagrań:

https://dl.dropboxusercontent.com/s/hq6d...cus4_2.rar

https://dl.dropboxusercontent.com/s/i0jy...430w_1.rar

Odpowiedz
kamerysamochodowe24 napisał(a):Parametry:
Marcus 4 - 2560x1080 @30fps (21:9 Movie mode), reszta ustawienia automatyczne

Ten szeroki kąt jest super, jakość też. Cena niestety spora.....
http://www.youtube.com/watch?v=7GW9tLP4J64 kompilacja filmików z mojego rejestratora 2013

Odpowiedz
Może ktoś podać poprawny link do filmów, bo jakoś nie mogę sobie poradzić Smile

Odpowiedz
usunięcie nawiasów [] z linka - nie pomaga - strona niedostępna.

Może nowy link poprosimy.

Odpowiedz
Podaje inne linki do pobrania nagrań bo Drop-box wycina:

Vico Marcus 4

LS430W

Odpowiedz
filmy byly modyfikowane lub ciete i nie daja sie odtwarzac...
Zadbajmy o forum - nie róbmy śmietnika, bo potem z porządkami rożnie to bywa

Odpowiedz
filmy były przycięte polecanym na tym forum programem Avidemux: http://www.autowrzuta.pl/viewtopic.php?f=33&t=2274" on‌click="window.open(this.href);return false;
tak żeby miały mniej więcej tą samą długość
pobierz i zainstaluj K-Lite codec, ja przed chwilą jeszcze dla pewności pobrałem plik i działa bez problemu , używam Media Player Clasic + kodeki K-Lite
BTW
Film z Marcus jakoś dziwnie się przyciął bo pokazany jest czas 3:38 a sam filmik jest o wiele krótszy

Odpowiedz
Sprawdziłem jeszcze raz i u mnie wszystko działa, odtwarzam VLC
http://www.youtube.com/watch?v=7GW9tLP4J64 kompilacja filmików z mojego rejestratora 2013

Odpowiedz
Niby ultra rozdzielczość, ale tryb HDR tylko przy FullHD? To pierwsze pytanie, a drugie o jakość nagrań 720p 60 fps? Bo podobno DOD kiepsko sobie z tym radzi.

Odpowiedz
nowy11 napisał(a):Niby ultra rozdzielczość, ale tryb HDR tylko przy FullHD?

tak to dziala, wynika to ze specyfikacji matrycy (OmniVision OV4689),
matryca ta przy rozdzielczosci 1080p (FullHD) jest w stanie transferowac 120klatek na sekunde,

[Obrazek: out.php?i=818328_dsd.jpg]

ta wspaniala wlasciwosc matrycy przyczynila sie do sprytnego programowego efektu HDR (WDR), osiaga sie ja bardzo prosto a dokladniej:
jedna klatka z matrycy jest naswietlana z EV+2 (lub wiecej) a nastepna z EV-2(lub mniej zalezy od warunkow)
te dwie klatki sa sumowane w jedna i daje do pelne detale w miejscach gdzie normalnie obraz byl by niedoswietlony po przez naniesienie 50% klatki przeswietlonej, poprzednia matryca Aptina AR0330 nie miala takiej wydajnosci co oznaczalo ze WDR byl sprzetowy (aktywny), jak wiadomo aktywna matryca osiagajaca WDR jest duzo lepsza ale zarowno Aptina jak i Omnivision nie osiagaja (jeszcze) prawdziwego efektu WDR (jest to tylko marketingowa reklama), WDR to generalnie efekt uzyskany z mozliwosci sprzetowych matrycy przy zalozeniu, ze jest ona w stanie przyjac roznice dawek swiatla w duzym zakresie 100dB.

tutaj byla juz identyczna kamera stosujaca takie samo rozwiazanie:
viewtopic.php?f=28&t=3120

jak dziala WDR tu:
viewtopic.php?f=28&t=2715

[Obrazek: out.php?i=818333_temp2.0x0-1-.jpg]

efektem uboczny takiego rozwiazania jest lekkie przenikanie klatki przeswietlonej (ostrych krawedzi) co widac i zdradza sie na punktach swiatla:

[Obrazek: out.php?i=844276_aaa.jpg]

co do kamery Marcus 4 nie jestem w stanie sie wypowiedziec gdyz materialy nie daja odpowiedzi ktore rozwiazanie lepisze,
nie mialem w rekach Marcus 4, a jedynie znam specyfikacje oraz mozliwosci,

mozliwosci matrycy sa DUZE ale z drugiej strony procesor Ambarella A7 jest bardzo nieudanym procesorem bardzo zle przetwarzajacym obraz, nie spotkalem jeszcze dobrej kamery na procesorze Ambarella A7, kazda kamera zasypywala obraz ziarnistym piaskiem, obraz zawsze byl poszarpany a pomimo wysokiego biterate zawsze wychodzily pikseke...tu Novatek ma przewage.

jak to ostatecznie bedzie przy polaczeniu jak wyzej? nie wiem, VicoVation mnie juz mocno odstraszlyl....
co do pytania ktora kamera ma WDR? nielal wszystkie.
Ale prawdziwa z matryca 100dB zastosowana w kamerze, jeszcze chyba nie powstala, duzo sugeruje ze DOD LS460W jest najblizej tej wartosci patrzac na zakresy swiatla (na oko). bede wkrotce mial wglad na matryce w LS460W (sony exmor) sony znakuje matryce na przodzie wiec licze ze dowiem sie jaki to typ i jakie wartosci osiaga...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]

Odpowiedz
kamerysamochodowe24 napisał(a):Podaje inne linki do pobrania nagrań bo Drop-box wycina:
(...)
U mnie też pomimo kodeków dość dziwnie je odtwarza - pierwszy raz spotykam się z tym. A z drugiej strony jestem zaskoczony słaba jakością (ostrość) nagrania z kamerki DOD Confusedhock:

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości