Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najnowszy Vico-Marcus 4 Ultra HDR 2560x1080 Test
#23
Wydaje mi się że z racji uzyskania jak największej jakości i szczegółowości pod uwagę powinien być brany tryb 2304x1296 at 30fps (Extreme HD 1296p). Tryb 2560x1080 at 30fps (21:9 Movie Mode) jedynie co zmienia w porównaniu z 1080p to poprawa jakości "poziomej". Czekam na nagranie w ExtremeSmile
P.S. Według mnie fatalne umiejscowienie timestamp'a w lewym dolnym rogu nagrania, w tym miejscu mijane auto jest najbliżej w celu odczytania tablic rejestracyjnych.
 
Odpowiedz
#24
Trzeba mieć kodeki, ja używam K-Lite Codec i Media Player Clasic i wszystko śmiga, sprawdzałem na dwóch różnych kompach.
Wrzucę pózniej na youtube ale to już nie będzie ta jakość.
Nagram dzisiaj w Extreme HD 2304x1296 at 30fps i podeśle.
 
Odpowiedz
#25
Wystarczy program VLC mediaplayer, on sobie ze wszystkim, bo ma swoje kodeki.

kamerysamochodowe24 - kolega zapodał linki do filmów, ja pobrałem ten pierwszy, ale widać dziwne zjawisko, jakby nakładania się 2-óch klatek w jedną, widać to na znaku z ograniczeniem wysokości do 2,0m, zaraz na początku w 4 sekundzie filmu.

PS. dobra czyli jednak jest dźwięk... uff :-) coś musiałem przeoczyć, że nie zauważyłem tego, dzięki za info.
 
Odpowiedz
#26
Daniol napisał(a):P.S. Według mnie fatalne umiejscowienie timestamp'a w lewym dolnym rogu nagrania, w tym miejscu mijane auto jest najbliżej w celu odczytania tablic rejestracyjnych.

Dokładnie. Kolejna niedoróbka Vico.

kamerysamochodowe24 napisał(a):Zrobiłem kilka nagrań Vico Marcus 4,

2 z 3 mają błędy crc w archiwum.

Nagranie dzienne nie robi szczególnego wrażenia, nic czego nie widziałbym wcześniej. Myślę że osiągnęliśmy pułap na tyle wysoki że poprawić można tylko nagrania nocne. Biorąc pod uwagę klony DOD LS330/430W za 200-300 zł, zdecydowanie zakup M4 nieuzasadniony a cena nieadekwatna do jakości.
Obawiam się że producenci już niewiele mogą. wypuszczają kolejne wynalazki które nie wnoszą niczego nowego a jeżeli już (LS460W z wysokim ISO) to kosztem czegoś (dłuższy czas naświetlania).
[Obrazek: bErt89d.jpg]
 
Odpowiedz
#27
s3kawek napisał(a):Obawiam się że producenci już niewiele mogą. wypuszczają kolejne wynalazki które nie wnoszą niczego nowego a jeżeli już (LS460W z wysokim ISO) to kosztem czegoś (dłuższy czas naświetlania).

A od kiedy wyższa wartość ISO powoduje dłuższy czas naświetlania? Smile



Na mobile01.com ciekawy test. Można użyć translatora googla Smile
http://www.mobile01.com/topicdetail.php ... t=51199010
 
Odpowiedz
#28
numer1 napisał(a):A od kiedy wyższa wartość ISO powoduje dłuższy czas naświetlania? Smile

Od nigdy. Chodzi mi o caloksztalt ze kupujac 460 zyskujesz wyzsze iso a tracisz ostrosc klatki w takiej samej sytuacji z 430 przy duzej roznicy predkosci. Inaczej mowiac nowe rejestratory pod kilkoma wzgledami sa lepsze niz poprzednicy ale tez pod kilkoma sa gorsze.
[Obrazek: bErt89d.jpg]
 
Odpowiedz
#29
s3kawek napisał(a):
Daniol napisał(a):P.S. Według mnie fatalne umiejscowienie timestamp'a w lewym dolnym rogu nagrania, w tym miejscu mijane auto jest najbliżej w celu odczytania tablic rejestracyjnych.

- timestamp można wyłączyć w opcjach wciskając magiczny przycisk "OFF"

Wgrałem wczoraj najnowszy soft do Marcus 4 , FW 4.1G

[Obrazek: marcus_4_fw.jpg]

Powiem tak, wiem że większość na tym forum jest wiernymi wyznawcami marki DOD ale jakość nagrań Marcus 4 w Extreme HD i HDR w porównaniu do LS430W po prostu mnie powaliła.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=I16rO47n_k4&feature=youtu.be[/youtube]

Tutaj LS430W:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=tPLLDMZ1hUE&feature=youtu.be[/youtube]


Poniżej link do pobrania surowych nagrań:

Vico Marcus 4 HDR

LS430W WDR


[Obrazek: marcus_4_screen_1%20copy.jpg]
[Obrazek: ls430w_screen_1%20copy.jpg]
 
Odpowiedz
#30
kamerysamochodowe24 napisał(a):Powiem tak, ...
większość na tym forum jest wiernymi wyznawcami marki DOD

a ja powiem tak, wiekszosc jest wyznawcami G1W/h i nikt sie z tym nie kryje i nikt nikogo nie krytykuje ze wydaje na kamere 200zl o parametrach lepszych niz jak kamera za 1350zl (marcus 5?)


ps. twoj DOD ma zle ustawiona ostrosc lub odbity palec na szkle bo obaz jest nie ostry...pomimo ze doswietlony..

fakt ze marcus 4 wyglada rzeczywiscie dobrze.
macus 3 i 5 bardzo rozczarowal, stad wielu nie jest przekoanych, ale Marcus 4 moze nadrobi straty i pokaze sie z dobrej strony.
Zadbajmy o forum - nie róbmy śmietnika, bo potem z porządkami rożnie to bywa
 
Odpowiedz
#31
u mnie odtwarzają się pięknie - żyleta obraz, szczegóły , tablice widać nawet jak schodzą z pola widzenia (czyli przy maksymalnych kątach) - pytanie czy w większej prędkości też będą czytelne...?
 
Odpowiedz
#32
kamerysamochodowe24 napisał(a):Powiem tak, wiem że większość na tym forum jest wiernymi wyznawcami marki DOD ale jakość nagrań Marcus 4 w Extreme HD i HDR w porównaniu do LS430W po prostu mnie powaliła.

W moim przypadku nie wynika to z tego że chwalę bo akurat mam, czego najlepszym przykładem jest moja szczera pogarda na Marcusa 3 mimo że mam i poważnie się zastanawiam nad rozpieprzeniem go młotkiem i wrzuceniem na ich facebooka filmu z tej operacji - może to przyczyni się do poważniejszego traktowania klientów.
Twoje LS430W ma ewidentny problem nie tylko z ostrością ale też z szumami - jakość jest tragiczna.

Trzeba przyznać uczciwie, że faktycznie jakość nocnego nagrania z M4 jest bardzo ładna a kolory bardziej naturalne niż w LS430W ale jakby nie patrzeć to LS430W to już stara kamera i M4 powinien wyraźnie odstawać.

Poniżej mój film z GT550WS więc w sumie to samo co DOD LSxxxW. Czy jakość jest dużo gorsza? Poza kolorami nie widzę nokautu.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=CPq9crZIX5k[/youtube]
[Obrazek: bErt89d.jpg]
 
Odpowiedz
#33
s3kawek napisał(a):Twoje LS430W ma ewidentny problem nie tylko z ostrością ale też z szumami - jakość jest tragiczna.

Kamera jest na automatycznych ustawieniach ,żadne wartości nie były zmieniane. Mam kilka sztuk także sprawdzę po weekendzie z inną.

Poniżej nagrania Marcus 4 w Extreme HD (wyłączyłem timestamp)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=7-mQ2oHCQww[/youtube]

Link do pobrania surowego filmu:

Vico Marcus 4 Extreme HD
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości