• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Policyjne adresy email
adamusek napisał(a):z\reszta lada chwila to bedzie przestepstwo i bedzie nie 500 zł a paka za takie praktyki

Dla kogo przestępstwo, dla tego przestępstwo ... policjant z Chojnowa na Dolnym Śląsku przez dziesięciolecia dojeżdżał do pracy bez posiadania PJ, to samo robiła policjantka z Trzebnicy ... Nikomu to, z ich znajomych kolegów po fachu, nie przeszkadzało ...

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3...08029.html
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806

Odpowiedz
trosze za bardzo to uprościliście, to nie będzie przestępstwo.
Będzie to wykroczenie, ale za które przewidziany będzie środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów.
Dopiero po takim zakazie prowadzenie będzie przestępstwem (ponieważ kierowca nie stosuje się do wyroku sądu)

Odpowiedz
A ja myślę, że to jest świetna sprawa, że taka lista istnieje. Jest wiele sytuacji, w których to może komuś pomóc. Nawet jeśli policja nie zawsze szybko i chętnie się tym zajmuje.

Odpowiedz
YarooS napisał(a):
Eragon napisał(a):wysłałem fotkę dostawczaka na chodniku i autobusu na jednokierunkowej pod prąd, to chcieli ze mnie zrobic przestępcę, bandytę, przesłuchiwać itp. Sam film czy zdjecie chyba nie wystarczają im do ukarania delikwenta, potrzebują oskarżyciela czyli autora .. Czy jak to jest ???
A gdzie jest agresja w tym co opisałeś? Bo widzisz chyba jak się maile nazywają?! I nie jest to raczej
Kod:
zawrocnamdupepierdolami@policja.gov.pl
Big GrinD Wink
Jeszcze by tego brakowało żeby anonimowo można było kogoś podpier... uprzejmie donieść, to by się działo dopiero. Wink

Z autopsji już wiem, że te całe emaile to taki mały marketing, aby pokazać, że Policja jest nowoczesna.

Niestety tak nie jest. Emaile utworzyły komendy wojewódzkie, jeżeli sprawa ma miejsce w jakiejś gminie (wykroczenie drogowe) to email (treść) idzie z Wojewódzkiej do Powiatowej -> do Gminnej komendy Policji itp . Mimo podania linki do ściągnięcia pliku oni sobie z tym nie radzą (przez pocztę plik nie przejdzie, za duże limity). Jak już dojdzie sprawa do właściwej miejscu zdarzenia terytorialnej komendzie to minie ok 2 miesiące no i najprawdopodobniej ona nie będzie mieć tego nagrania wideo lub pliku ze zdjęciem, tylko gołą treść zgłoszenia :/

Najlepiej zanieść nagranie na płytce od razu do a do właściwej miejscu zdarzenia terytorialnej komendy (nie na drogówkę !, drogówka tylko jeździ bezpośrednio do zdarzeń, a nie zajmują się sprawami , jeżeli trzeba prowadzić długotrwałą sprawę) i złożyć zawiadomienie o wykroczeniu.

No i wiadomo sprawa najpewniej pójdzie do sądu. Jeżeli np mamy na nagraniu jakieś multi wykroczenie np kilku kierujących wymusza pierwszeństwo na pieszych w danym momencie itp to sprawy każdego kierującego będą w osobnych rozprawach.

Na rozprawy nie muszą wzywać nas jako świadka, policjanci mogą tylko dostarczyć to co zeznamy 1. raz na komendzie miejscowej.

PS. Dane osobiste zgaszającego najlepiej podać w załączniku do protokołu, wtedy nie będą ujawniane osobom trzecim (będą poufne)
PS2. Podsumowując, oni muszą mieć namacalnie osobę zgaszającą, która potwierdzi że wydarzenie miało miejsce, że foto lub wideo nie jest np wirtualnie zmontowane
"0 pkt" - nagrywam jako własne "ubezpieczenie" oraz by ukazywać głupotę na polskich drogach

Odpowiedz
Nie sądzę, że to tylko marketing Smile chociaż nigdy nie korzystałem, czasami lepiej jak się służby unowocześniają niżeli twkić z XIX wieku

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości