• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odblaski poza obszarem zabudowanym...
NCMSN napisał(a):plecaki dla rowerzystów czy biegaczy (jak i ubrania dla nich dedykowane) normalnie są naszpikowane odblaskami, tylko ich litraż kończy się najczęściej na 20l :/

Dokładnie ten ma 20 litrów. A po co więcej. Ja się w niego pakuję na 2-3 dniowe wyjazdy.

Odpowiedz
Mieszkam na podmiejskiej wsi Wink, jestem pieszym, skuterkowcem, rowerzystką i kierowcą.
Latem dojeżdżam do pracy 10km wte i wewte jednośladami. Kocham życie, więc zawsze jadąc rowerem czy skuterkiem mam na sobie odblaskową kamizelkę, kask ze światełkiem z tyłu (to tylko po ciemku) i odblaski zawinięte wokół kostek..
I tak się udało gościowi mnie ustrzelić (w jasny, słoneczny dzień wyjeżdżał ze stacji benzynowej Wink).
Jako piesza ZAWSZE, także w mieście, w centrum, zawijam sobie tę opaskę wokół kostki, na ramieniu i jest ok. Wcale nie czuję się przez to brzydsza czy niemodna, za to wiem, że jestem lepiej widoczna.
Mam tak od kilku lat, od czasu, gdy parokrotnie omal nie wjechałam w pieszego idącego brzegiem szosy (pobocza brak). Zwłaszcza po ciemku, materializuje się taki pięć metrów przed maską... W mieście, w zółtych sodowych światłach czy w bocznych uliczkach też wcale dobrze nie widać, zwłaszcza zakapturzonych i czarno opatulonych ludków.
Nie rozumiem zasłaniania się policją, mówienia, że oni są be, albo czy wystarczy wytarty plecak.
Kurcze, nie wystarczy! Nie powinno się robić tego dla policji czy z chęci uniknięcia mandatu, a dla własnego bezpieczeństwa i z litości w stosunku do innych użytkowników drogi.
Osobiście nie chcę nikogo rozjechać i uważam, że chodzenie po zmroku bez światełek jest robieniem mi świństwa i wsadzaniem mnie jako kierowcy "na bombe". Dlaczego mam z powodu jakiegoś lenia czy bezmózga siedzieć w pudle???
A już zupełnie nie rozumiem kierowców, którzy nie chcą bodaj duperelka odblaskowego sobie przyczepić.
Sorki, ulało mi się Smile

Odpowiedz
Aby latarka była widoczna trzeba nią świecić w oczy kierowcy. Odblaski mają powierzchnię pod różnymi kątami a latarka świeci liniowo. Z latarki musiało by świecić mocne światło i tworzyć dużą jasną plamę na drodze by kierowca ją zauważył.

Odpowiedz
Też bez przesady. Zobaczcie na lampki rowerowe. Zazwyczaj światełko z diodki widać dużo wcześniej niż odblask w taką lampkę wbudowany.
[Obrazek: stetoskopylenkamaly2.jpg]

Odpowiedz
Zagadka, gdzie jest pieszy ?
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=nJNZSfFCw7Y[/youtube]
Kamery : Przód Mio-618 / Tył Mio-358

Odpowiedz
Nawet jeśli nie byłoby to uregulowane prawnie, to i tak uważam, że każdy myślący człowiek powinien się zabezpieczyć przed potrąceniem.

Odpowiedz
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.portel.pl/artykul.php3?i=78710">http://www.portel.pl/artykul.php3?i=78710</a><!-- m -->
Nie wiem czy wierzyć w 1100 zł, ale jeśli tak to konkretnie dostał Tongue
[Obrazek: stetoskopylenkamaly2.jpg]

Odpowiedz
Może to i dobry pomysł zawsze trochę bezpieczniej chociaż dla pirata drogowego to i tak żadna różnica :hehe:

Odpowiedz
artykuł jest nierzetelny.
Nie ma prawnej możliwości otrzymania takiego mandatu za te wykroczenia. Musiało być więcej wykroczeń i mandatów lub jak sądzę doliczona została do tego kwota za pobyt do wytrzeźwienia (a nie mandat). Ewentualnie dobrowolne podanie się karze, a nie postępowanie mandatowe.
Fajne też są komentarze, o braniu prawnika itd. Smile
Chyba tylko po to by więcej kasy stracić. Prawomocnego mandatu nie da się uchylić, chyba ze został nałożony za czyn który nie jest wykroczeniem, ale w tym przypadku nie ma o tym mowy.

Odpowiedz
lith napisał(a):Nie wiem czy wierzyć w 1100 zł, ale jeśli tak to konkretnie dostał Tongue

Nie nie jestem pewien na 100%, ale nie jest granica 1000 zł, który obywatel może dostać za sumę mandatów?

Odpowiedz
1000zł to limit na jednym mandacie gdy doszło do zbiegu wykroczeń (choć i tak są wyjątki określone w przepisach). Nic jednak nie stoi na przeszkodzie by dostać kilka mandatów za kilka wykroczeń. Jednak za te konkretne opisane 2 wykroczenia limit wynosił za każde z nich 500zł więc cos z opisem jest nie tak

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości