Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kamery w Europie - przepisy
#12
materiał na poziomie WP. Zawiera błędy merytoryczne, które już nie raz zostały na forum wyjaśnione. Niby dlaczego nie można publikować ? Skoro TVN Turbo może, a my nie możemy ? Tak by wynikało z tego artykułu. Do tego jest tam napisane, że policja może ukarać osobę, która została nagrana na podstawie materiały, który nie miał prawa być upubliczniony. Nie czytać - szkoda czasu.
 
Odpowiedz
#13
ciuchcia napisał(a):Niby dlaczego nie można publikować
Straszą aby ludzie nie publikowali nagrań np. Policji , Straży Miejskiej i innych władz. Bo mogą za to trafić pod sąd.

Przykład 1
"Jeżeli zaś chodzi o publikowanie filmów w internecie, to jest ono zawsze niezgodne z prawem i możemy za to odpowiedzieć przed sądem. Nie pomoże nam zasłanianie tablic rejestracyjnych lub twarzy osób zarejestrowanych na materiale"

Przykład 2
"Tutaj zdania prawników są podzielone. Jedni mówią, że nagrywanie jest dopuszczalne, ale tylko na prywatny użytek, nie można dochodzić swoich praw przed sądem na podstawie nagrań, bowiem w tym przypadku mamy już do czynienia z przetwarzaniem danych osobowych"

ciuchcia napisał(a):Nie czytać - szkoda czasu.

:okman:
Kamery : Przód Mio-618 / Tył Mio-358
 
Odpowiedz
#14
Jeśli chodzi o Polskę to może czytać szkoda. Jednak opisywane sytauacje za granicą mogą być aktualne.
Siostra mieszkająca w Niemczech nie może używać rejestratorów. W Austrii z tego co znajomy który jeździ autobusem mówił mi ze są też zakazane. Bardzo restrykcyjne przepisy.
 
Odpowiedz
#15
Reklama typu "spraw sobie kamere samochodowa" (w Anglii):
droga M25 // 27 (jakos 10mil za tunelem na polnoc) obwodnica Londynu...

strona: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.policewitness.com/">http://www.policewitness.com/</a><!-- m -->

jak widac, kamery w anglii sa zalecane i oficjalnie zezwolone:

[Obrazek: sdsdsds.jpg]
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#16
Orientuje się ktoś jak wygląda sytuacja w Czechach, Słowenii i Chorwacji?
 
Odpowiedz
#17
W Słowenii i Chorwacji nikogo to nie interesuje. Jesteś turystą, przywozisz do nich kasę i to jest najważniejsze.
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806
 
Odpowiedz
#18
A w czechach ? Bo za kilka dni wybieram się do Pragi i chiałbym wiedzieć.
 
Odpowiedz
#19
Ja w lipcu wybieram się do Chorwacji przez Czechy, Austrię, Słowenię.
Jeśli nie znajdę żadnego info o Czechach, to kamerkę schowam na polskiej granicy i zamontuję dopiero w Słowenii.
 
Odpowiedz
#20
jacomelli napisał(a):Jeśli nie znajdę żadnego info o Czechach, to kamerkę schowam na polskiej granicy i zamontuję dopiero w Słowenii.

Ja jeżdżę w Czechach i na Słowacji z zamontowaną kamerą i nigdy nie miałem jakichkolwiek kłopotów. W naszych stronach jest tylko jeden kraj w którym kamerę demontuję tj. Austria.
Czeska policja jak się nudzi to patroluje drogi, ale też nie szuka dziury w całym. Jak mają przywieźć mandaty z patrolu, to wiedzą, gdzie się ustawić i swoją robotę robią. Łapią delikwentów na wykroczenia 55/50 i nikt się nie dziwi, że i za coś takiego pokuta się należy.
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806
 
Odpowiedz
#21
Witam. Za tydzień wybieram się w podróż z Angli do Polski. Standardowo: Francja, Belgia, Holandia i Niemcy. czy zostawić kamerkę na szybie, czy dla świętego spokoju zdemontować? Nie ukrywam, że wolałbym mieć właczoną przez całą podróż ale z drugiej strony jak mam płacić tysiące euro to wiadomo. Macie jakieś doświadczenia z Policją czy BAG w tej materii, czepiają się?
 
Odpowiedz
#22
A jeśli kamera będzie na szybie, ale będzie wyłączona i nie będzie rejestrować? Też się mogą wtedy do człowieka przykleić?
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości