Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vicovation Power-PLUS [modul ladowania kamer CAR-DVR]
#1
Vicovation ma w sprzedazy urzadzenie o nazwie Vico Power-Plus (kompatybilny ze wszystkimi kamerami samochodowymi)

[Obrazek: powerplusp.jpg]

jest to specyficzny modul "Hard-Wire Kit" ktory podlacza sie do akumulatora w samochodzie oraz dodatkowo sygnal zaplonu +12V ACC
(modul sterujacy zasilaniem 12/24V do zasilacza do kamery), producent sugeruje instalacje po przez bezpieczniki w samochodzie:

[Obrazek: eess.jpg]

modul ten zostal stworzony po to aby kontrolowac czas dzialania kamery oraz zapobiegac przed rozladowaniem akumulatora,

funkcje:
-zabezpieczenie przed wyladowaniem akumulatora
-zabezpieczenie przed wysoka temperatura pracy urzadzenia,
-mozliwosc zaprogramowania czasu pracy (kamery) odliczany po zgaszeniu auta (np zawsze po zgaszeniu auta kamera nagrywa 6godzin lub 2 / 6 / 12 / 24 / 36 / 48 / 72 hrs.),
-automatyczna detekcja rozladownaia akumulatora (wylaczenie kamery)
-detekcja oraz automatyczne wylaczenie kamery w przypadku wykrycia naglego wzroztu natezenia pradu,
-mozliwosc zaprogramowania przy jak glebokim wyladowaniu ma byc odciete zasilanie do kamery (11.4 / 11.6 / 11.8 / 12V)
-kompatybilny ze wszystkimi kamerami samochodowymi

urzadzenie wyglada tak :

[Obrazek: article.jpg]

przepraszam tak:

[Obrazek: fsxjx.jpg]

[Obrazek: ee.jpg]

aktywacja "smart-parking mode" na wylaczonym silniku (zasilanie przez Power-Plus):

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=CW26xghVy8Q[/youtube]

Cena Vico Power-plus: okolo 300zl

wiecej info tutaj:

Kod:
http://www.vicovation.com/product.asp?IDno=55&lang=eng

instrukcja obslugi (ENG) tutaj:

Kod:
http://car-dvr.co.uk/download/files/Power_Plus%20Instruction-international.pdf

od strony sprzetowej:

modul oparty na kontrolerze serii PIC16LF1508 (funkcje/temp/czasy/regulacja...)
wyswietlaczem 4segmentowym(8LEDx4) steruje: PT6965-X

jak widac wykonany w technologii SMD, wiec nie strasze mu wysokie zmiany temperatur/upadki/ nie ma ryzyka powstania typowych "zimnych lutow"...

calkiem dobre i bezpieczne rozwiazanie dla osob ktorych mocno denerwuje zanik zasilania w "zalapniczce" po zgaszeniu silnika a co za tym idzie w kamerze...

co myslicie ?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#2
Prosty i skuteczny sposób na spalenie samochodu.
To są ich oficjalne materiały, bo w głowie mi się nie mieści taka prowizorka?

pizdys napisał(a):[Obrazek: eess.jpg]
[Obrazek: bErt89d.jpg]
 
Odpowiedz
#3
s3kawek napisał(a):To są ich oficjalne materiały, bo w głowie mi się nie mieści taka prowizorka?
tak, dokladnie :hehe:
oczywiscie trzeba przymknac na to oko i zrobic to bardziej profesjonalnie, bo podpiecie sie do bezpiecznika od wspomagania ktory np wypadnie z kablem podczas jazdy niczego nie ulatwi, na + jedynie ze kamera sie wylaczy jak spowodujemy wypadek Big GrinD ...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#4
Już niebawem w sprzedaży w Waszych ulubionych sklepach... ;-)
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#5
Używał już ktoś tego urządzenia?
Jak się to sprawuje podłączone pod instalację samochodu?
Dorobek:

[Obrazek: fb290283930ed40cgen.jpg]
Formatting SD card. Please don't disconnect the power...      We starting.




 
Odpowiedz
#6
Jutro montuję
 
Odpowiedz
#7
Koledzy trochę mnie zdziwko kopnęło przy montażu tego urządzenia !!!
Otóż podłączyłem zgodnie z instrukcją: http://www.wideorejestratory24.pl/adapte...power-plus

Po podłączeniu:
- żółty +12V stałe
- czerwony +12V "po zapłonie"
- czarny to oczywiście "masa"

Miałem taką sytuację, że urządzenie podawało stałe zasilanie na kamerkę. Wyświetlacz urządzenia stale wyświetlał napięcie aku. Żaden przełącznik nie wyłączał adaptera !!!

Dopiero zmiana przewodów żółty/czerwony spowodowała pracę adaptera zgodnie z jego parametrami. Dopiero teraz wyłącznik kołyskowy "Active/Bypass" wyłączał lub zostawiał stałe zasilanie kamery po wyłączeniu zapłonu.

Najdziwniejsze jest to że oryginalna instrukcja dołączona do urządzenia też jest napisana w przypadku podłączenia na "odwrót".

Mam 2 możliwości:
- albo instrukcja jest spier....n@
albo
- kitajce przy składaniu urządzenia odwrotnie połączyli wewnątrz przewody zasilania...

Czy ktoś to montował i miał dokładnie te same problemy???
Dorobek:

[Obrazek: fb290283930ed40cgen.jpg]
Formatting SD card. Please don't disconnect the power...      We starting.




 
Odpowiedz
#8
Logika mi podpowiada ze czerwony zawsze idzie do + baterii, a zolty jako sygnal kiedy auto sie odpala....
ale instrukcja mowi cos innego:

[Obrazek: vicopowerp.png]

a teraz przypadek z kamera Thinkware F750 i polaczeniem trybu parkingowego (zasada identyczna tylko producent inny):

[Obrazek: thinkwareh.jpg]

mysle ze czerwony to do + akumulatora powinien isc.... :hehe:
zastanawia ten bezpiecznik :anyproblem: bo skoro to czerwony jest tym + to tam powinien byc
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#9
Dokładnie pizdys tak jak piszesz. Tak właśnie podpowiada logika. Żółty powinien iść jako zasilanie "po zapłonie".
Coś jest spierd...ne w tej instrukcji jak i lokalizacji bezpiecznika szklanego.
Ja, tak jak pisałem, połączyłem odwrotnie i jest dobrze. Bezpiecznik u mnie jest na każdej linii, bo dokładałem swój (2A).

!!! JEŻELI CZYTA TO DYSTRYBUTOR VICOVATION TO NIECH NAPISZE DO NICH Z WYJAŚNIENIEM !!!
Dorobek:

[Obrazek: fb290283930ed40cgen.jpg]
Formatting SD card. Please don't disconnect the power...      We starting.




 
Odpowiedz
#10
@Rosomak, dzięki za zwrócenie na to uwagi, niebawem będę testował w warunkach "laboratoryjnych" Vico Power-PLUS i sprawdzę jak to jest i jak trzeba, to dam znać dystrybutorowi oraz podmienię info odnośnie instrukcji.

Sent from my D6503 using Tapatalk
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#11
evad, spoko! Jak tylko zamontowałem to od razu mi coś nie pasiło... Urządzenie zachowywało się inaczej niż instrukcja pisze...
Jak będziesz coś wiedział, co "kitajce" na to, to napisz koniecznie !!!
Dorobek:

[Obrazek: fb290283930ed40cgen.jpg]
Formatting SD card. Please don't disconnect the power...      We starting.




 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości