Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Thinkware F750 (A7LA85 + Sony IMX122) najlepsza?
#12
Proba sprawdzenia kompatybilnosci kart SDXC z kamera Thinkware F750 uzywajac 100% sprawnej przejsciowki microSD > SD (sprawdzana na 64GB dzialala), ale czy zadziala z 512GB SDXC? W teorii to nadal ten sam standard SDXC czyli pozinna...

[Obrazek: 2016050314.jpg]

[Obrazek: 201605vev.jpg]

[Obrazek: 201605viv.jpg]

[Obrazek: 201605zrz.jpg]

Niestety wynik negatywny,

Kamera nawet nie dala komunikatu o "bledzie karty pamieci" jaki mozna bylo uslyszec np. kiedy karta jest uszkodzona...

Generalnie po zainstalowaniu karty 512GB i wlaczeniu kamery, kamera wydaje sie uruchamiac (diody standardowo zmieniaja kolory), ale po okolo 6sek przestaja sie swiecic, po czym ponownie diody zaczynaja sekwencyjnie start (wyglada to na restart, zanim w ogole wystartuje system).

Niestety 512GB na obecnym F750 Firmware 1.00.15 nie dziala...

[EDIT]
Karta 200GB microDXC tez nie dziala :/ jakies dziwne restarty, oraz nagrywania po 10sek po czym restart...ani na FAT32 ani na exFAT :/

[EDIT]

Thinkware film promocyjny 2016:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=PCJImrY5HFc[/youtube]

Zobaczymy jak nagrywa nadchodzaca F770...

[EDIT]
Pierwsze nagrania F770 :!!!:
...niestety nie robia wrazenia, blada jakosc "Ambarella" daje sie we znaki?
do tego slaba kompresja?

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Vj1Zk4YwI7c[/youtube]
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#13
Przerwa na reklamy Wink

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=PCJImrY5HFc[/youtube]
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#14
.
Nowy Thinkware F770 (2016/07) specyfikacja sprzetowa:

Ambarella A7LA85 + Sony Exmor IMX122

czyli jest to dokladnie poprzedni F750 tylko w innej obudowie :/

spodziewalem sie czegos nowego a tu wyszlo wielkie zaskoczenie :/
a tak dobrze sie zapowiadalo...nie ma to jak zastosowac stary CPU/mateyrce w nowej obudowie, szczegolnie kiedy Ambarella A12 juz od dawna jest dostepna Sad

dobra i solidna kamera, z rewelacyjna optyka ale na tle obecnych rozwiazan nie widze tu juz "potencjalu"... ehhh

Programowo dodano w F770:
- tryb nagrywania poklatkowego Time-Lapse
- pokazywanie predkosci na nagraniach (nie bylo w poprzedniej)
- zwiekszono czas EV w trybie Time lapse i nazwano to "night-vision"

Drobne zmiany w obudowie:
- usunieto diody sygnalizujace nagrywanie (teraz to juz w ogole nie wiadomo czy nagrywa czy nie)
- zmieniono szara tasme 3M na czarna (mniej widac z zewnatrz)
- kamera troche mniejsza i bardziej czarna

Ponadto ta sama aplikacja i te same problemy, czyli brak mozliwisci nagrywania i jednoczesnego podgladu, balagan 1min plikow wideo bez mozliwosci podgladu przed sciagnieciem - co przy obecnych rozwiazaniach (np xiaoyi Yi dashcam) to ogromne zacofanie...
no nic poszukiwania idealnej kamery nadal trwaja :/

[EDIT]

podoba mi sie w niej:

+ super mi sie podoba rozwiazanie na kondensatorach, dziala pewnie- ma zadnych problemow (dziala z karta samsung 128GB)
+ rewelacyjne tryby parkingowe ktore z polaczeniem do baterii Cellink B aktywuja sie autimatycznie, kamera w trybie parkinowym (podobnie jak F750) nagrywa po wykryciu ruchu, na nagraniu z wykryc ruchu widac: 10sek przed pojawieniem sie ruchu + 10sek po, ilosc klatek spada do okolo 15FPS z dzwiekiem (co oszczedza pamiec i pozwala na ocene sytuacji), przy nawet lekkim uderzeniu (otwarcie drzwi/zamkniecie), kamera wykrywa uderzenie i zabezpiecza takie nagranie takze z 10sek przedo oraz +10sek po...

+ kiedy wracam do samochodu i odpalam silnik kamera informuje mnie, glosowo, ze:
nagralam 4 filmu w trybie wykrywania ruchu (lub 8, lub wiecej niz 10...) wykrylam 2 nagrania "event" (zdarzenie na podstawie wstrzasu), i wszystkie nagrania zabezpieczam - wtedy wiem co sie dzialo bez laczenia z kamera - naprawde super

+ kamera swietnie siesci sie za lusterkiem wstecznym

+ rewelacyjnie dziala wykrywanie radarow - nie mam zadnych zastrzezen - dziala to dokladnie i naprawde baza radarow jest aktualna i srednio co 3 miesiace wychodza nowe bazy na UK i EU, choc w przypadku EU tyczy sie to tylko glownych drog i autostrad...

+ kamera jest blisko szyby

+ przewody w UK samochodzie wyprowadzone z lewej strony komponuje sie doskonale! kamera niemal niewidoczna z zewnatrz jak i ze srodka auta:

[Obrazek: 2016071518.jpg]

Nie podoba mi sie:

- cena jest nieadekwatna do jakosci nagran, nagrania sa bardzo bardzo przecietne jak na dzisiejsze standardy (ale na parkingu i na drosze wszystko sie nagra wystarczajaco dobrze)

- kamera na sloncu w trybie parkingowym niemal zawsze dziala tylko godzine, dlaczego?
bo kamera ma czujnik temperatury, a ze jest czarna - robi sie bardzo szybko goraca i sama sie wylacza - doprowadza mnie to do skrajnej nerwicy (ale tylko w sloneczne dni...) :/ czy juz pisalem, ze nie ma kamery idealnej? To napisze to teraz: nie ma kamery idealnej... sami musicie ocenic jak dany problem jest dla was istotny w kazdej kamerze.

- brak LCD- na poczatku mnie denerwowal, ale naprawde sie przyzwyczailem, komunikaty glowose szczegolnie o radarach sa super, ale pisze o braku LCD jako slaba stron bo nie wszyscy moga sie przyzwyczaic,

- poprzednia F750 pokazywala ze nagrywa, w nowej F770 nie ma w ogole zadnej diody - komplenie nic, jedynie na starcie kamera mowi ze rozpoczynam nagryanie i koniec.

- aplikacja WiFi nie pozwala na jednoczesne nagrywanie oraz podglad

- aplikacja WiFi nie pokazuje filmow z podgladem, pamiec jest pelna 1min filmow - znaleznienie tego odpowiedniego (np. z dzisiaj graniczy z cudem).


tak wyglada:

[Obrazek: 2016080511.jpg]

[Obrazek: 201608prp.jpg]

[Obrazek: 2016080512.jpg]

[Obrazek: 201608iei.jpg]
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#15
W przypadku tej kamery, nic się nie zmieniło pod kątem firmware od momentu nabycia kamery przez Ciebie Pizdys w kwestii podniesienia bitrate?
 
Odpowiedz
#16
@naver, nic sie nie zmienilo w kwestii bitrate, w ogole jakosc nagran jest identyczna jak poprzedni F750, karty 200GB/256GB tez nie dzialaja (tez sie nie postarali).... :/ pomimo ze A7LA nie ma problemu z kartami SDXC :o !
Reklamowany przez Thinkware "super tryb nocny" dziala tylko w trybie Time-Lapse w nocy, czyli o kant-d***y rozbic taki tryb (w dodatku bez dzwieku), ale jak na dzisiejsze kamery (ktorym niemal zawsze cos dolega) nie jest az tak zle i zdecydowalem, ze "zawiscie" ona na troche dluzej (Az wyjdzie cos nowego)...

Nadal szukam kamery idealnej i bede raportowac na forum postepy w tej sprawie :helou:
[cele mam podobne jak wszyscy- kamera ma nagrywac dobrze, w kazdych warunkach, a cena ma byc adekwatna do jakosci nagrywania oraz wykoania] wbrew pozorom to nie jest takie latwe, czy kamera kosztuje 2499zl (np Gopro HERO4), czy 150zl zawsze sa jakies problemy i rozczarowania... ktore mniej lub bardziej bola :/

pozdrawiam :helou:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#17
Pizdys, niby taki duży i mądry, a nie wie że nie ma rzeczy idealnych... ;)
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#18
Jeśli miałbym wybierać między F750, a F770 to wziąłbym jednak F750, bo czujnik temperatury wg mnie dyskwalifikuje nową kamerę.

Ja już mam nieco wykrystalizowane poglądy - albo coś od Vico (obecnie Marcus4 prowadzi, bo Opia okazała się wielką niewiadomą) albo Thinkware F750 i tu gdyby nie ten niski bitrate, którego trochę się boje to już bym pewnie zamawiał kamerkę z Anglii, bo u nas nigdzie jej nie widzę..

Dodatkowo zastanawiam się jeszcze nad jedną, rzeczą i może poradzisz mi tu coś jako stary wyjadacz.

Obecnie nie jeżdżę dużo, a jeśli już to krótkie odcinki - mój aku jest leciwy i będzie wymieniany, ale jak bardzo F750 przy podłączeniu przez Hard-wire będzie drenować akumulator? - problem powstał przez to, że aku nie bardzo będzie miał czas się podładować gdyby się okazało, że ten drenaż będzie znaczny.. Mało jeżdżę teraz bo urodził się nam synek i po prostu nie ma gdzie i kiedy pojechać - jedynie tak naprawdę wypady do sklepów, a tam na parkingu dzieją się cuda, stąd też zależy mi na bieżącej rejestracji tego co się tam dzieje.

Drugie pytanie, czy tylna kamera thinkware również rejestruje preparking?
 
Odpowiedz
#19
@naver, zapomnialem dodac, ze F750 tez ma czujnik temp, ale ze obudowa jest szara to mniej sie nagrzewa, ale tez ma taka przypadlosc ze potrafi sie wylaczyc na parkingu...

co do tylnej kamery, to tak: tez reaguje na ruch i razem z przednia rozpoczyna nagrywanie z 10sek wyprzedzeniem :helou:

co do wyladowania akumulatora, tutaj Thinkware nie powinien byc problemem bo kamera jest zasilana 12V i monitoruje poziom wyladowania akumulatora i mozesz dokladnie ustawic przy jakim poziomie kamera ma sie wylaczyc.

jak bedziesz szukac kamery to szukac wersji z "Hard-Wire" (przewod do instalacji), oraz 2CH (jak chcesz 2 kanaly nagrywania).
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#20
A wiesz jaką musi osiągnąć temperature, żeby odcięło kamerkę ?

Jak pisałem w innym temacie, pod domem od strony wjazdu od godziny 10 do późnego popołudnia mam słońce więc trochę klops ;-)
 
Odpowiedz
#21
Kilka słów w kwestii hard-wire kamery do akumulatora. Sam tak miałem podpiętą kamerę, tzn. bezpośrednio do instalacji bez żadnych adapterów itp. Przez długi czas nic się nie działo, samochód odpalał co rano bez problemu i wydawało się, że jest wszystko OK. Pierwsze sygnały ostrzegawcze pojawiły się gdy w zimie po nocy z mrozem rzędu -10C akumulator zdechł i odpalałem z kabli. No ale machnąłem ręką, w końcu był mróz, więc akumulator "miał prawo" zdechnąć. Jednakże z czasem pojawiały się kolejne sygnały, np. podczas postoju z włączonym radiem już po kilku minutach pojawiał się komunikat na desce "Low Battery", a rozrusznik dostawał wyraźnej zadyszki. Czary goryczy przelała sytuacja gdy podczas jazdy zaraz po odpaleniu na desce wyskoczył czerwony trójkąt oraz krytyczny komunikat o awarii hamulców (!). Oczywiście hamulce działały bez problemu, a błąd pojawił się najprawdopodobniej jednorazowo na skutek spadku napięcia, co skutkuje "wariowaniem" kompa pokładowego (to było jakieś 3-4 miesiące temu, od tamtego czasu błąd już nie wyskoczył).

Wówczas zdecydowałem się na instalację Vico Power Plus i okazało się, że akumulator jest w zasadzie nieżywy, jego napięcie robocze było stale poniżej 12V (ok. 11.6-11.8V) i z uwagi na krótkie miejskie dystanse alternator nie miał szans jego naładowania. Akumulator wymieniłem na nowy, w VPP ustawiłem odcięcie przy 12.2V (albo 12.4V nie pamiętam już) i już kilka razy zdarzyło się, że zasilanie kamery zostało odcięte.

Reasumując, na krótką metę hard-wire kamery do instalacji elektrycznej jej nie zaszkodzi, jednak w dłuższej perspektywie moim zdaniem warto zainwestować w adapter aby nie doprowadzić do rozwalenia akumulatora -zwłąszcza w nowszych samochodach, w których elektroniki stale "siorbiącej" prąd jest aż nadto.
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#22
naver napisał(a):A wiesz jaką musi osiągnąć temperature, żeby odcięło kamerkę ?

Jak pisałem w innym temacie, pod domem od strony wjazdu od godziny 10 do późnego popołudnia mam słońce więc trochę klops ;-)

trudno powiedziec, ale jak juz "parzy" to koniec...
z tego co piszesz to 10 godzin nie wytrzyma na sloncu :/ obstawiam 2-3godziny w pelnym sloncu to max....niestety :/


@evad, zgadza sie- to tez przyjelo sie zasade:
+ dla akumulatorow malych mniejszych niz >60Ah ustala sie wiekszy prog - mysle ze 12." powinno byc OK,
+ dla akumulatorow do silnikow diesla tez nie warto zejsc nizej niz 12.1-12.2V
+ dla silnikow benzynowych mozna zejsc nizej, mysle ze 12.0V bedzie ok,

tez mam problemy z samochodem i komputerem, moj wariuje jak w ogole zejdzie do 12.4... to tez Cellink B okazal sie byc zbawienny...

duzo zalezy od samochodu/silnika oraz wielkosci akumulatora, problemem tez jest niedokladnosc pomiarow kamer oraz akumulatora, generalnie "Koreanskie kamery" sa bardzo dokladne wiec tu akurat BlackVue nie mogl sie pomylic przy pomiarach, ale tez mozna przyjac jakis zakres bledu - szczegolnie dla tanich "chinskich kamer".

Temat o tym jakie przyjac wartosci w zaleznosci od silnika/akumulatora - tez jego stanu, oraz jak dlugo jest ladowany, to bardzo obszerna kwestia...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości