• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wypożyczyć czy nie -oto jest zagwostka, oto jest pytanie...
Owszem była przepaść pomiędzy zachodem, a wschodem. Teraz jest jeszcze większa na przykładzie Polski. Za "komuchów" mieliśmy Syrenkę, Warszawę, Poloneza, Junaka, WSK itd. Dziś mamy gów..., więc nie ma co się zachwycać zachodnią technologią, bo nic na niej jako kraj nie zyskaliśmy, a straciliśmy. Technologicznie cofnęliśmy się o trzy wieki do tyłu. Zostaliśmy montownią, a od myślenia i robienia interesów są zachodni wujkowie finansjery.

Odpowiedz
Meraf napisał(a):Owszem była przepaść pomiędzy zachodem, a wschodem. Teraz jest jeszcze większa na przykładzie Polski. Za "komuchów" mieliśmy Syrenkę, Warszawę, Poloneza, Junaka, WSK itd.

Mocno to demagogiczne co wyżej napisałeś ... może po kolei:
Syrenka była i się skończyła technologicznie w 1983 roku, czyli sporo przed upadkiem komuny
Warszawa, to nic innego jak licencja ruskiej Pobiedy
Polonez - w 100 % włoska licencja
WSK, była i się skończyła, też w pierwszej połowie lat 80-tych ub. wieku

został więc z wyliczanki Junak, faktycznie fajny jednoślad, którego też KC PZPR skazało na porażkę, po prostu nie da się ... potrzeba wkładu dewizowego itd. itp.

Co zaś teraz mamy ?

dwóch polskich producentów autobusów: Solaris i Solbus
dwóch producentów pasażerskiego taboru kolejowego: PESA i Newag
wielu producentów wszelkiej maści jachtów
chyba największy w Europie przemysł meblarski
dobrze rozwinięty przemysł lotniczy, na którym bazuje taki koncern jak Boeing

no i bym zapomniał, jednego z 3 największych producentów naczep w Europie, tj. Wielton z Wielunia

ja piszę tylko o branżach, o których trochę wiem z własnego doświadczenia, zapewne jest jeszcze wielu liderów w przem. spożywczym, farmaceutycznym, medycznym, elektrycznym, czy elektronicznym, maszynowym itd. itp.

Polska to kraj z wieloma perspektywami na rozwój. Jeśli tylko uda nam się przezwyciężyć dyktaturę biurokracji, to rozwój na poziomie 5% rocznie jest nie tylko możliwy, ale i pewny.

Polscy urzędnicy przyczyniają się do strat, na poziomie 1,5 PKB rocznie ... czyli szacunkowo 8-10 miliardów zł rocznie. Naprawdę jesteśmy bardzo bogatym krajem, że sobie na taką nonszalancję pozwalamy :-(
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806

Odpowiedz
nie zapominaj o elektrycznym samochodzie z Mielca i karabinach z Tarnowa
0 pkt Big Grin

Odpowiedz
mcmac napisał(a):nie zapominaj o elektrycznym samochodzie z Mielca i karabinach z Tarnowa

Tak, o marce Melex pamiętam, to firma która zawsze otwiera się na potrzeby klienta. Ich pojazdy można spotkać na Rynku Krakowa, czy Wrocławia. Chwalą ich na polach golfowych, czy też zarządcy... cmentarzy.
Polska broń, to rzecz jasna dynamicznie rozwijający się radomski Łucznik.
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806

Odpowiedz
Dotychczas większość wypożyczalni była n ie praktyczna i dość droga, przynajmniej z mich doświadczeń. Mam zamiar zgłosić się do projektu testu nowoczesnej wersji wypożyczalni. Wypożyczalnia ma działać jako sieć, do której łączymy się po przez aplikację w telefonie i to właśnie w niej się rejestrujemy, weryfikujemy konto i zamawiamy auto. Nie trzeba nigdzie jechać do biura itp. Auta są porozstawiane po całej Warszawie, także do którego mamy najbliżej i nam odpowiada to wsiadamy i jedziemy aaa auto także można otwierać za pomocą aplikacji taki bajer :Big Grin Projekt prowadzi driveomni  pod skrzydłami skody, także jest możliwość jazdy nowymi autami naszych czeskich sąsiadów.

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości