Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: czy jestes zadowolony z tej baterii na ogniwach LiFePO4, ktorej?
TAK [Cellink B, NEO6, NEO9, PRO]
TAK [Blackvue B-124]
TAK [IROAD POWER PACK / GPACK]
NIE jestem zadowolony...
ciagle sie zastanawiam...
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cellink B [Power Bank zaprojektowany dla kamer CAR DVR]
#56
dzieki za szybka odp. podpiete mam pod gniazdo zapalniczki ,ale widze ze nie bede mial wyjscia podpiac pod bezpieczniki . jeszcze raz wielkie dzieki.



pytanie nr. 1 czy cellinka B (NIE extended battery ) bezproblemowo moge połączyc  z cellinkkiem PRO ? 
[Obrazek: DSC03923_%BB%E7%BA%BB.jpg?type=w2]

pyatnie nr. 2   Cellink B15 posiada taki oto bezpiecznik. 

[Obrazek: 3de38d72491b9e5315adbfd70cb8]   kable zasilające sa dość cienkie .... uszczekla w bezpieczniku 2 razy wieksza niz kabel. co z tym fantem zrobić ? wymienić przewody na grubsze ? 

pytanie nr. 3 jak podpiąć kamerę Blackvue bez integracji w przewody ? da sie tak ? jezeli nie to jak to zrobic?
 
Odpowiedz
#57
@wierzba5,

1) Cellinka B nie mozna laczyc do portu extended, nie bedzie oddawac naladowanej energii (czyli tak jak extended), wiec o ile w ogole bedzie sie ladowal przez port Ext. to juz napewno nie odda tym samym zlaczem energii i nie zwiekszy pojemnosci baterii glownej (w twoim przypadku B15/PRO).

2) Takie bezpieczniki pomimo, ze maja wejscie na "grube" przewody, bezporoblemowo zlapia przewod od Cellinka B15/PRO itp... jak sie nie myle zakres przewodu to AWG 4-28, na koncach powinna byc gumowa uszczelka.

3) Cellink daje Ci +12V udajac, ze to zapalnicza samochodowa, w przypadku B15 bedziesz miec wyscie na przewodach jako +12V, ACC, GND

ACC w ogole nie uzywasz w przypadku kamer BV - bo one nie maja trybu parkingowego aktywowanego po przez ACC. 

ja na Twoim miejscu rozkrecilbym ladowarke Blackvue (tam nie ma zadnej elektroniki), 
przewody bezposrednio przylutowac do tych od Cellinka B15,
sprawdz tylko czy czerwony to +12V i polacz z Cellinkiem:

[Obrazek: ej.jpg]

bez obaw, ladowarka Blackvue to nie jest zadne osiagniecie inzynieryjne, tam nie ma zadnej elektroniki, a przewody sa tak "slabe" (nawet nie ekranowane), ze nie tracisz nic roskrecajac ta ladowarke (ona sama jest warta okolo $1).

Polacz to z cellinkiem i gotowe,

Thinkware oraz Blackvue laczy sie tak:

[Obrazek: thinkwareb.png]


Upewnij sie tylko ze czerwony w ladowarce Blackvue to+ 12V a nie GND, bo BV moglo (celowo lub nie) zamienic kolory.

Jak cos to pisz.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#58
(07-07-2018, 02:04:59)pizdys napisał(a): @wierzba5,


2) Takie bezpieczniki pomimo, ze maja wejscie na "grube" przewody, bezporoblemowo zlapia przewod od Cellinka B15/PRO itp... jak sie nie myle zakres przewodu to AWG 4-28, na koncach powinna byc gumowa uszczelka.
.

własnie uszczelka  jest ale za duza jak pod te orginalne przewody... 
[Obrazek: 274812fd13a8dfcdmed.jpg]
 
Odpowiedz
#59
Z tego co widze uszczelke zlapie obudowa bezpiecznika a kabel pomimo ze mniejszy bedzie dobrze "przykrecony" roznica w grubosci wynika z faktu ze cellink laduje sie 15-20amp a bezpiecznik dobrano w/g zasady 2x (prawidlowo).
Terretycznie przewod wytrzyma 20A a podczas zwarcia przepali 40A, 

Po prostu zastosowali bezpiecznik typu ANL bo on ma duzy zakres mocowania grubosci przewodow i spelni swoje zadanie podczas zwarcia.
Przewod napewno zlapie, i z tego co widze chyba nawet tego jeszcze nie sprawdzales ? Wink
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#60
(07-07-2018, 20:00:31)pizdys napisał(a): Z tego co widze uszczelke zlapie obudowa bezpiecznika a kabel pomimo ze mniejszy bedzie dobrze "przykrecony" roznica w grubosci wynika z faktu ze cellink laduje sie 15-20amp a bezpiecznik dobrano w/g zasady 2x (prawidlowo).
Terretycznie przewod wytrzyma 20A a podczas zwarcia przepali 40A, 

Po prostu zastosowali bezpiecznik typu ANL bo on ma duzy zakres mocowania grubosci przewodow i spelni swoje zadanie podczas zwarcia.
Przewod napewno zlapie, i z tego co widze chyba nawet tego jeszcze nie sprawdzales ? Wink

przewód złapie . po prostu myślałem ze uszczelka powinna byc na styk z przewodem. (kiedys mialem taki bezpiecznik w reku od wzmacniacza samochodowego i tam tak bylo Smile) sprawdzałem na ,,oko" niestety nie mam lutownicy przy sobie ;/ wiec musze poczekać 2-3 dni na podłączenie tego zestawu
 
Odpowiedz
#61
Jakieś polecane źródło cellink neo w EU?
 
Odpowiedz
#62
(09-07-2018, 21:27:08)arek napisał(a): Jakieś polecane źródło cellink neo w EU?

moge Ci polecic bdb sklep w ktorym ja kupywalem.  przesyłka do PL mniej wiecej 4-5 dni robocze. jak cos daj na priv. moze zrobia jakis rabat...
 
Odpowiedz
#63
Witam, naczytałem się na temat zasilania za pomocą Celinka, dla mnie to czarna magia i nie chciałbym mieszać w elektryce auta.
Nie ma jakiegoś prostszego rozwiązania typu powerbank podłączony do gniazda zapalniczki jako przejściówka?

Chodzi mi raczej o ciągłe nagrywanie na parkingu pod marketem lu w centrum handlowym czyli góra przez 1-3 godziny. Nie chodzi mi o nagrywanie przez 1-2 dni non stop tylko o akcydentalne wykorzystanie w takich właśnie sytuacjach typowo parkingowych.
Aktualny dorobek:

[Obrazek: aktualny-dorobek.jpg]
 
Odpowiedz
#64
(12-07-2018, 13:50:52)KingOfLeon napisał(a): Witam, naczytałem się na temat zasilania za pomocą Celinka, dla mnie to czarna magia i nie chciałbym mieszać w elektryce auta.
Nie ma jakiegoś prostszego rozwiązania typu powerbank podłączony do gniazda zapalniczki jako przejściówka?

Chodzi mi raczej o ciągłe nagrywanie na parkingu pod marketem lu w centrum handlowym czyli góra przez 1-3 godziny. Nie chodzi mi o nagrywanie przez 1-2 dni non stop tylko o akcydentalne wykorzystanie w takich właśnie sytuacjach typowo parkingowych.

W zasadzie przeczytaj to :

http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...#pid265280

Przeniosłem do innego tematu bo to nie o Cellinku.
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene
 
Odpowiedz
#65
pizdys  z przewodu od cellinka b 15 mam 3 żyły : B+, GDN, ACC OUT i osobno ACC IN . z zapalniczki BV mam tylko 2 zyly + oraz - . wiec +do B+ , - do GDN . ACC IN do bezpiecznikow a ACC OUT ? zostaje niepodłączony ?
 
Odpowiedz
#66
4 -przewody z cellinka (cellink output):
Zolty B+ idzie do kamery jako +12V z cellinka
GND - jest uziemnieniem- idzie do kamery jako -12V
ACC OUT (czerwony)- nie podlaczasz, bo ten przewod uzywaja kamery z trybem parkingowym aktywowanym sygnalem ACC (BV nie ma tej funkcji).
ACC IN - to kabel sygnalowy, pomimo ze jest on jako kabel wyjsciowy z Cellinka jest on tak naprawde kablem wejsciowym (ACC IN) jak sie na nim pojawi 12V to cellink po 8sekundach zacznie sie ladowac, dlatego ten pojedynczy kabel podlaczasz pod bezpiecznik na ktorym pojawi sie 12V po odpaleniu silnika (np zapaliczka samochodowa, lub podgrzwane siedzenia), obciezenie na tym przedodzie nie przekracza 1mA (bo to tylko syngal dla Cellinka ze auto "chodzi" i ma sie zaczac ladowac).

Wejscie Cellinka B15 podlaczasz bezposrednio pod akumulator w samochodzie po przez bezpiecznik 40A,
wejsciem jest konektor XT60 (gryba zolta wtyczka) z grubymi przewodami (czarny i czerwony).

Pamietaj aby wszystkie przewody byly dobrze przykrecone, szczegolnie masowy zasilajacy,
natezenie przekroczyc moze 15A i jak beda luzy na polaczeniach (zasilajacych) bedzie szybko rosla temperatura,
Cellink ma szereg zabezpieczen ktore maja to wyeliminowac (np. falowanie zasilania spowoduje zatrzymanie ladowania), ale lepiej nie uwac zabezpieczeniom i zrobic to dobrze.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 5 gości