• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poświadczone notarialnie prawo jazdy
#1
Pojawił się na wykopie ciekawy artykuł. Niestety brak podstawy prawnej ... może jest ktoś mądrzejszy ode mnie tutaj, kto potrafi takową odnaleźć.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://prawonadrodze.org.pl/policjant-prawa-jazdy-ci-nie-zatrzyma/">http://prawonadrodze.org.pl/policjant-p ... -zatrzyma/</a><!-- m -->
 
Odpowiedz
#2
mój komentarz do tego z wykopu "czyli teraz każdy ale to każdy kto zasuwa jak dziki osioł oraz jeździ rozwalonym trupem ma problem z głowy. "
 
Odpowiedz
#3
Według mojego znajomego z zawodu prawnika nie jest to prawdą co radzą :-) trzeba się posługiwać ORYGINAŁEM dokumentu.
 
Odpowiedz
#4
uprawnienia mogą cofnąć a plastik możesz mieć w kieszeni. przy następnej kontroli jak sprawdzą to zobaczą że nie masz uprawnień i zaproponują ci taxi. ale na zachodzie nie spotkałem sie jeszcze żeby sprawdzali stan faktyczny jeśli pokażesz im plastik
 
Odpowiedz
#5
Tak jak koledzy wyżej, zabranie prawka czy dowodu nie równa się fizycznym jego zaborem Smile

Wysłane z mojego myPhone_AXE_LTE przy użyciu Tapatalka
[Obrazek: MLP-1.png]

5W40 Castrol EDGE

Punktów już brak Big Grin

Sprzęt muzyczny w wozie:
Symphony CD, tył Diora GDK 6907 w skrzynkach
W planach: Excursion sx-6c, Crunch x4150
 
Odpowiedz
#6
Zasadniczo to zamiast szukać furtek i kruczków prawnych nie lepiej po prostu zachowywać się na drodze normalnie ??
 
Odpowiedz
#7
Po pierwsze procedura przewiduje zabranie oryginału prawa jazdy - nie zabiorą uprawnień, jeśli nie zatrzymają oryginału.

Po drugie <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.tvn24.pl/pomorze,42/167-km-h-po-miescie-kierowca-juz-bez-prawka,633359.html">http://www.tvn24.pl/pomorze,42/167-km-h ... 33359.html</a><!-- m -->

Radiowóz przyspieszał, 13 krotny zoom ... nie neguje przekroczenia prędkości, ale na pewno nie takiego jak wykazał pomiar. Na filmie widać, że radiowóz zbliża się do pojazdu. I to ma być podstawa do zabrania prawa jazdy ?
 
Odpowiedz
#8
ciuchcia napisał(a):Radiowóz przyspieszał, 13 krotny zoom ... nie neguje przekroczenia prędkości, ale na pewno nie takiego jak wykazał pomiar. Na filmie widać, że radiowóz zbliża się do pojazdu. I to ma być podstawa do zabrania prawa jazdy ?

Uważasz, że kierowca seata jechał < 120 km/h ? Jakie to ma znaczenie, czy jechał 160, czy 140 km/h. W obu przypadkach znacząco przekroczył dopuszczalne +50 km/h, by zachować PJ.

Po co taki pośpiech, po co takie szaleństwo na drodze ? Czyżby w pobliżu Gdańska nie było A1 ? Przecież tam można szaleć do woli ...
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806
 
Odpowiedz
#9
@ szofer. A czy uważasz, że policja ma mierzyć prędkość na oko ?
 
Odpowiedz
#10
ciuchcia napisał(a):@ szofer. A czy uważasz, że policja ma mierzyć prędkość na oko ?

Sądzę, że nie mierzyli na oko. Materiał z TVN to tylko "spektakularne" urywki z dłuższego całego nagrania. Sądzę, że zmierzyli go na ustabilizowanej prędkości. Policjanci przecież z tego słyną, że zawsze wyrabiają sobie jakąś dupokrytkę, by się zabezpieczyć.
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806
 
Odpowiedz
#11
Trzeba zapytać osób które miały taką sytuacje. Przekroczyli o ponad 50km/h i powiedzieli że nie mają dokumentu. Dostali 50zł za brak dokumentu przy kontroli i co dalej?
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości