• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poświadczone notarialnie prawo jazdy
Eragon napisał(a):Zasadniczo to zamiast szukać furtek i kruczków prawnych nie lepiej po prostu zachowywać się na drodze normalnie ??

Możesz się zachowywać normalnie, a policjantowi będzie brakowało do statystyk i zabierze Ci dowód lub prawko. (prawko nie koniecznie za prędkość). Gdyby zachowanie stróżów prawa było normalne to i kierowcy by nie kombinowali, a tak to co kontrole prędkości na pustym wylocie z miasta - czy to ma związek z bezpieczeństwem?? Nie no jasne przepis jest przepis i trzeba się stosować, tylko czemu oni mają gdzieś przepisy wykonując te swoje pomiary oraz gdy jadą jako kierowcy.

Odpowiedz
ciuchcia napisał(a):@ szofer. A czy uważasz, że policja ma mierzyć prędkość na oko ?

Bardzo często policja mierzy na oko, strzelając z ISKRA w grupę aut to policjant na oko wybiera które jedzie najszybciej i jedzie minimum o 4 km/h więcej od pozostałych - skąd wie które jedzie najszybciej?? A no na oko, Skąd wie, że jest to min. o 4 km/h więcej niż inni a nie np 3 km/h więcej??? A no na oko. A po tych jego pomiarach może się okazać że zmierzył prędkość z kosmosu Big Grin

Odpowiedz
okoniowaty napisał(a):tylko czemu oni mają gdzieś przepisy wykonując te swoje pomiary oraz gdy jadą jako kierowcy.

Niestety, nie zaprzeczę, że napisałeś tylko prawdę :-( .

Jest powiedzenie: milicjant nie łamiący prawa, to jak żołnierz bez karabinu. :hehe:
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806

Odpowiedz
Dawno mnie na forum nie było, ale jak czytam takie bzdury to chyba znowu będę musiał sobie przerwę zrobić. Nie wiem skąd się to tym ludziskom bierze. Domorośli prawnicy w necie podrzucają takie bzdury, a ludzie łykają i narażają się na kłopoty.
Po pierwsze będzie to wykroczeniem, ponieważ przepisy nakładają na nas obowiązek posiadania przy sobie stosownych dokumentów, a nie ich kopi. Za brak takiego dokumentu z automatu mamy mandat, dodatkowo to nas przed niczym nie uchroni. Cofnięcie uprawnień nie polega tylko na fizycznym zabraniu dokumentu. Zostaje podjęta decyzja i od tego czasu nie wolno nam prowadzić, sam kawałek plastiku niczego nie zmienia. Jeżeli prawo jazdy nie zostało wcześniej fizycznie odebrane (bo ktoś go np. przy sobie nie miał) to sami je będziemy musieli dostarczyć. Jeżeli będziemy z nim jeździć, to i tak przy najbliższej kontroli to wyjdzie i zostaniemy ukarani za jazdę bez uprawnień, wtedy przy okazji zostanie nam ten dokument zabrany (bo nie mamy prawa się nim posługiwać, on jest unieważniony), mało tego jeżeli był wcześniej taki wyrok sądu to popełniamy przestępstwo i można iść za to nawet siedzieć.
Ta porada w linku jest równie dobra jak to żeby sobie kupić fałszywe prawko i na nim jeździć (przecież macie kawałek plastiku, co z tego że nie macie uprawnień się tym posługiwać?). W razie kontroli pokażecie i będzie ok lub jeszcze lepiej jak wam zatrzymają to przecież fałszywe, a oryginał trzymajcie w domu Smile trzeba być mistrzem żeby coś takiego wymyślić. Szkoda tylko, że ludzie czytają te głupoty w necie (zresztą w bardzo wielu sprawach) i przez tych debili narażają się na dodatkowe konsekwencje.

Odpowiedz
@ Forest poprzyj to przepisami. Niestety z większością Twoich stwierdzeń się nie zgodzę.

Odpowiedz
Forest napisał(a):Dawno mnie na forum nie było, ale jak czytam takie bzdury

Spokojnie, w myśl zasady w każdej plotce jest ziarenko prawdy, nikt nie karze ślepo wierzyć w takie wpisy, ale dla zainteresowanych jest to znak, że można w tym kierunku szukać w przepisach. A Polskie przepisy są skonstruowane w taki sposób, że jeden zaprzecza drugiemu, więc nie koniecznie bym to spisywał na porażkę, ale trzeba pamiętać, że nie liczy się co pisze na forum, co mówi nam znajomy, znajomego policjanta, liczy się tylko to co jest uznawane według prawa, oraz podejście sędziego z której ustawy skorzysta oraz jak będzie interpretował dane przepisy - a tu już mogą wyjść sytuacje kuriozalne typu, pijany zabija pieszych na pasach, a próbuje się winę przerzucić na pieszego że niejako wtargnął.

Odpowiedz
ja się mam jeszcze produkować, szukać przepisów, by udowadniać sprawy oczywiste? Mało zainteresowanych naprowadziłem? Niech ten co wymyśla takie bzdury choć troszkę się wysili i wskaże przepisy potwierdzające swoje teorie (nawet gdyby je miał źle interpretować, to będzie przynajmniej o czym dyskutować).
Każdy ma swój rozum, jak ktoś chce wypróbować wspaniałe pomysły, niech się zastosuje to tego poradnika i szybko w praktyce się przekona jak to wygląda Smile
Naprawdę szkoda czasu na takie tematy.

Odpowiedz
misda napisał(a):Trzeba zapytać osób które miały taką sytuacje. Przekroczyli o ponad 50km/h i powiedzieli że nie mają dokumentu. Dostali 50zł za brak dokumentu przy kontroli i co dalej?
I nic. Ostatnio stowarzyszenie "Prawo na drodze" stwierdziło, że jeśli ma się kopię pj poświadczoną notarialnie (to kosztuje 7,80 zł) to nawet nie mogą wystawić mandatu za brak dokumentu ani go zatrzymać.
Stan pkt 0

Odpowiedz
@brombrała
ale nie podali żadnej podstawy prawnej. Niestety przepisy notarialne są dla mnie całkowicie obce, a w necie nie znalazłem. Nawet nie wiedziałem jakiej ustawy szukać.

Odpowiedz
<!-- m --><a class="postlink" href="http://moto.onet.pl/prawo-jazdy/utrata-prawa-jazdy-za-zbyt-szybka-jazde-luka-w-przepisach/tmwyxk">http://moto.onet.pl/prawo-jazdy/utrata- ... ach/tmwyxk</a><!-- m -->

Odpowiedz
no i zaczyna się powtarzanie bzdur w mediach, tak się właśnie rodzą plotki i takie niestety mamy dziennikarstwo, nawet się nikomu z powtarzających te bzdury sprawdzić nie chciało przed napisaniem oraz przed opublikowaniem. Jak tu wierzyć mediom? Potem mamy wszystko wiedzących i domorosłych prawników, którzy jakiś artykuł w gazecie przeczytali, albo jeszcze lepiej w necie wyczytali, jednak nikomu nie chce się do przepisu sięgnąć, jednak wykłócać się będzie. Często niestety kończy się to źle dla takiego "prawnika".
Tu troszkę lepiej napisany artykuł <!-- m --><a class="postlink" href="http://moto.wp.pl/kat,89554,title,Czy-brak-prawa-jazdy-przy-sobie-moze-ochronic-przed-zatrzymaniem-tego-dokumentu,wid,18283578,wiadomosc.html?ticaid=116e46">http://moto.wp.pl/kat,89554,title,Czy-b ... aid=116e46</a><!-- m -->
Wiele już razy na tym forum apelowałem w różnych sprawach, w kwestiach prawnych nie wierzcie mediom, postom itd. nie wierzcie nawet w moje słowa. Jeżeli sprawa was dotyczy, to chyba jest na tyle ważna by samemu sprawdzić przepis, a nie wierzyć w jakieś powtarzane plotki, bo słono to was może kosztować. Zawsze sięgajcie do źródeł, czyli konkretnego przepisu.
PS
Taka uwaga w tym miejscu by szukać czy przepis jest aktualny Smile Niestety nie każdy przepis jest tak prosty jak by się mogło początkowo wydawać i trzeba je umieć czytać, jednak to już są niuanse o które można dopytać (choćby na forach prawniczych). Jednak przynajmniej mamy ogólne pojęcie, znając przepis i konkretny artykuł lub co ważniejsze artykuły (bo często przepis trzeba czytać w całości i nie kończy się na jednym).

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości