• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Filtr polaryzacyjny zrobiony z okularów z biedronki
Temat filtrów polaryzacyjny na forum cieszy się dużą popularnością, więc postanowiłem przedstawić mój przepis na tani filtr polaryzacyjny zrobiony z okularów z biedronki za 16,99zł Smile

Może nie wygląda to estetycznie i profesjonalnie jak kupne filtry, ale spełnia swoją funkcje i to zaskakujące dobrze. Oczywiście ma swoje wady jak plastikowa soczewka która łatwo porysować oraz że filtr nadaje się w odsłoneczne dni,

[Obrazek: d81346bca53e25abmed.jpg]

Do wykonania potrzebne będą :
okulary
nakładka na obiektyw
nożyczki
pilnik
pistolet na klej

[Obrazek: 3d4d525b49388fdf.jpg]

1. Rozbieramy okulary, z tym nie będzie problemu bo są całe plastikowe, łączne soczewkami .
Obrysujemy zarys nakładki na soczewce i delikatne obcinamy nożyczkami uważając aby się nie połamały.
[Obrazek: 995e5c2c2b8bac3amed.jpg]
[Obrazek: 3bf3865ef462a78bmed.jpg]

2. Wyciętą soczewkę przyklejamy do nakładki, najlepiej nadaje się do tego pistolet na klej. Nadmiar usuwamy za pomocą nożyczek i pilniczka
[Obrazek: 3f535324e02bad90med.jpg]

3. Gotowy filtr nakładamy na wideorejestrator, obracając tuleja tak , aby było jak najmniej odbijanych refleksów i zaznaczamy to miejsce np., pisakiem.

4. Efekt Smile

[Obrazek: 94172a644160164e.jpg]
[Obrazek: 132d6b292a81428b.jpg]
Kamery : Przód Mio-618 / Tył Mio-358

Odpowiedz
Adam Słodowy :-)
Pozdrawiam.
Jacek

Odpowiedz
Nie no fajnie jest. Ale dzisiaj kiedy można kupić filtr za 20 zł. To trzeba mieć dużo samozaparcia.
Ale jakoś działa i jest jakaś satysfakcja. No i gitara.
VIOFO A119S + GPS+CPL  Przód i Tył Heart 

Odpowiedz
rych33 napisał(a):Nie no fajnie jest. Ale dzisiaj kiedy można kupić filtr za 20 zł. To trzeba mieć dużo samozaparcia.
Ale jakoś działa i jest jakaś satysfakcja. No i gitara.

Lubię czasem pomajsterkować i sam coś zrobić. A że filtr sprawuje się nadspodziewanie dobrze, to kupno oryginalnego do mojej kamerki mija się z celem.

Test w ostrym słońcu
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=vBXXwVACHHQ[/youtube]
Kamery : Przód Mio-618 / Tył Mio-358

Odpowiedz
Jestem zaskoczony z efektów jakie dał ten filtr z Biedry. Przetestuję to u siebie i zobaczymy czy będzie tak samo.

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości