Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IROAD A9 [Allwinner V3 + Sony Exmor R STARVIS IMX291]
#45
@bodino, niestety nic sie nie zmienilo, sprawdzalem na wszystkich mozliwych trybach nagrywania w tym tez tryb parkingowy z motion oraz g-sensor, i nic- kompletnie zadnych zmian, tryb nocny nie dziala :!!!:
Jestem rozczarowany...prace nad oprogramowaniem trwaja za dlugo, wychodzi jakas aktualizacja ktora kompletnie nic nie zmienia w jakosci nagrywania , pisza jedynie ze poprawki dotycza: WiFi, Audio, i wyswiatlacza - po co? skoro najwazniejszy tak reklamowany tryb nagrywania nie dziala!

Nie mam pojecia dlaczego IROAD na swoich stronach pisze:
http://iroadkr.co.kr/global/?p=5767

"obecne rejestratory uzywaja Sony IMX322 natomisat nasz IROAD A9 ma nowszy Sony Exmor R STARVIS IMX291, wykazuje on jasniejszy obraz - dwa razy lepszy obraz w nocy oraz 3x zwiekszona czulosc bliska podczerwieni..."

Ja to widze tak:
o 1/3 obraz gorszy od IMX322 i jest tak zle ze nawet testow nie mam ochoty robic - oficjalnie strzelam focha tu i teraz :face:
Naprawde fajna kamera... mogla byc... :/ wyszedl tylko fajny opis raklamowy.

[Obrazek: n2.png]
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#46
Myślisz że wymiana felernego ls460w na ls470w jest dobrym pomysłem?
Czy lepiej Opia 2?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Odpowiedz
#47
Ja osobiście (były użytkownik LS460W) mogę Ci napisać, że zmiana na 470 prawie nic ci nie da...
Ja tez stałem przed wyborem LS470 czy OPIA 2 i wybrałem jednak VICO. Dlaczego? Bo są bardziej otwarci na sugestie użytkowników, często puszczają ulepszenia FW (tak było w VM4), jest tam kondensator i lepszy tryb parkingowy, który ma być jeszcze ulepszony (pre-rec).
BTW. Powinniśmy o tym pisać w innym wątku...
Dorobek:

[Obrazek: fb290283930ed40cgen.jpg]
Formatting SD card. Please don't disconnect the power...      We starting.




 
Odpowiedz
#48
Za taką cenę to conajmniej porażka jest .
 
Odpowiedz
#49
4mcy od ostatniej aktualizacji i nadal brak nowych wersji oprogramowania,
szokuje brak reakcji IROAD, na kwestie oprogramowania w tej kamerze (malo spotykane podejscie do sprawy szczegolnie dzis przy takiej konkurencji).

konkurencja typu Viofo A119S pokazuje ze w imx291 sporo mozna poprawic (w 1 miesiac 3 poprawki dalo sie naniesc)...

Taka szanse spie***lic!!!
Byli praktycznie pierwsi z IMX291 (a nie?)
A teraz viofo bije rekordy popularnosci ze swoja A119S, a bedzie jeszcze konkurencja typu LS475W...
co to za polityka? "Samozaoranie", tak sie na to mowi?
Ehhhh a bylem pewny ze IROAD da rade...serio!

W calej Historii forum tak zaprzepaszczonej szansy jeszcze nie bylo mi dane zaobserwowac.
.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#50
Minął rok, dalej IROAD A9 nie doczekał się poprawionego FW?
 
Odpowiedz
#51
Szczerze mowiac czekalem tak dlugo, ze juz dalem sobie spokoj - ale moja "panika" zwiazana z pojawieniem sie tej kamery byla uzasadniona- bo matryce IMX291 tak jak przypuszczalem sa juz stosowane na szeroka skale co wlasnie bylo powodem ogrmonych oczekiwan dla tej kamery, i patrzac na obecne IMX291 i to co ta kamera (A9) pokazala w "swoim czasie kiedy sie pojawila" smialo mozna powiedziec, ze producent "spalil potencjal" (bo w momencie pojawienia sie IROAD A9 - nie mala ona konkurencji i innych IMX291)- NO DO JASNEJ CHOLERY - JAK TAK MOZNA SPALIC PRODUKT!?!?!?

Teraz kamera lezy w szufladzie i raczej nie ma wiekszych szans na to abym ponownie siegna po nia reka, glownie za sprawa problemu "odpadajacej matrycy"( ktory przypadkowo sie objawil) problem szczegolowo opisany tutaj:

matryca polaczona niemal jak klocek "LEGO" (taka sama zasadza tego zlacza) wypinala sie na nierownosciach na drodze...

http://www.trajano.webd.pl/mybb/showthre...#pid256033

[Obrazek: 201607yxy.jpg]

Generalnie nawet jakby zalozyc, ze wszystko byloby OK (konstrukcyjnie i FW), to wiemy juz co potrafi Allwinner V3 z IMX291.

Kamery relatywnie identycznie zbudowane jak IROAD A9 (czyli Allwinner V3 + IMX291) to:
BlackVue DR490 1CHoraz 2CH
Blackvue DR490L 1CH oraz 2CH ktory byl poddany testom wraz z tybem "nocnym" tutaj:



co tu duzo pisac.... IROAD A9 mogl byc kamera ktora mogla pokazac mozliwosci IMX291 na dlugo przed tym jak inne kamery z IMX291 sie w ogole pojawily, niestety producent "pojechal" z reklamami trybu Starvis ktorego kamera nigdy nie miala... http://autowrzuta.pl/showthread.php?tid=...#pid114770
No i nawet testow kamera sie nie doczekala... dobrze ze w innych kamerach matryca Starvis IXM291 zostala lepiej "wykorzystana" (nawet w DR490).

Sporo mam takich kamer w "szufladzie" i jak kiedys skoncze moj projekt "wystrzelenia rakiety w kosmos" - to podczepie wszystkie te kamery i poleca do granicy stratosfery, nagrywajac material "nie z tej zeiemi" - to bedzie ich ostatnia szansa powrotu "na ziemie" Wink
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości