AutoWrzuta.pl
Idzie zima (parowanie szyb, płyn, pokrowiec) ?? - Wersja do druku

+- AutoWrzuta.pl (http://www.autowrzuta.pl)
+-- Dział: Hyde park (http://www.autowrzuta.pl/forumdisplay.php?fid=78)
+--- Dział: Hyde park (http://www.autowrzuta.pl/forumdisplay.php?fid=254)
+--- Wątek: Idzie zima (parowanie szyb, płyn, pokrowiec) ?? (/showthread.php?tid=14265)



Idzie zima (parowanie szyb, płyn, pokrowiec) ?? - andrejef - 27-11-2017

Witajcie zmotoryzowani bracia  Wink
Ze względów wiadomych, iż nie każdy posiada garaż (tak jak ja) i parkuje pod chmurką to mam do Was pytania.

1. Jaki macie sposób na parowanie szyb w aucie ??
2. Jakiego używacie płynu zimowego, który nie śmierdzi i nie zamarza przy -5*C ??
3. Czy używa ktoś z Was pokrowców na samochód takiego jak poniżej, a może coś innego ??

[Obrazek: silver-garage-L1-hk-31.jpg]

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź i pozdrawiam Smile

Nie wiem jak u Was, ale ja zrobiłem tak.
1. K2 FOX - odtłuściłem szyby, zaaplikowałem środek i twierdzę, że to nie działa. Wytrzepałem też dodatkowo filtr kabinowy bo było w nim trochę śmieci Wink

2. W zeszłym roku polecono mi zimowy płyn do -20*C PSIK PSIK z AUTOLANDU i niestety przy -5*C psikał na szybę, ale zaraz zamarzał.

3. Zastanawiam się czy wydać te 150zł na ten pokrowiec czy dalej używać na przednią szybę osłony przeciwszronowej, a resztę szyb skrobać.


RE: Idzie zima (parowanie szyb, płyn, pokrowiec) ?? - Hanciszka - 29-11-2017

Warto w takich tematach popytać znajomych... Moim zdaniem to się naprawdę dość dobrze opłaca Smile


RE: Idzie zima (parowanie szyb, płyn, pokrowiec) ?? - daropaszk - 09-12-2017

Kolego z pokrowcem to dobry pomysł, ale jest jeden podstawowy problem, szybko znajdzie nowego właściciela. Odnośnie płynu do spryskiwaczy ja kupuje jakiś noname w auchan za 10 zł, śmierdzi ostro ale nie zamarza. Odnośnie parowania, sam nad tym tematem ubolewam ;/


RE: Idzie zima (parowanie szyb, płyn, pokrowiec) ?? - mieszkaniec_new - 25-12-2017

Ja jestem dokładnie tego samego zdania co mój poprzednik... Nic dodać, nic ująć...


RE: Idzie zima (parowanie szyb, płyn, pokrowiec) ?? - macissrew - 16-02-2018

też ostatnio kupiłem w oszołomie płyn zimowy i śmierdzi tęgo że aż w oczy szczypie- ale fakt faktem bardzo dobrze czyści szybę ;}


Idzie zima (parowanie szyb, płyn, pokrowiec) ?? - bandit - 28-02-2018

Organika plyn do szyb. A co do parowania to pianka do golenia plus od czasu do czasu usuwanie wody z wycieraczek.


RE: Idzie zima (parowanie szyb, płyn, pokrowiec) ?? - Zairon - 28-02-2018

Nie kupuj pokrowca! Wiesz co on ci zrobi z lakierem jak pod spodem będą drobinki piasku?

Ja osobiście używałem maty kupionej na alle na przednią szybę takiej dedykowanej z paskiem co się w środku zapinało żeby nie odleciała. Miała szerokie uszy takie, że jak ją odetną to nie będą mogli użyć bo będzie za krótka. Co do parowania przeleć szyby benzyną ekstracyjna, siłownię dokładnie. poziome ruchy i daj znać czy lepiej.


RE: Idzie zima (parowanie szyb, płyn, pokrowiec) ?? - AdamGral - 28-02-2018

ja nawet jak bym chciał kupić pokrowiec to nie założę go na auto które stoi pod blokiem bo za 5 sek by go już nie było albo rano pod pokrowcem znalazł był zgraję kocurów które też postanowiły się ochronić przez mrozem - dziękuję wolę bez